Promocja dnia

Obniżka! audiobook - Książę - Niccolò Machiavelli

Audiobook: Książę

 

Niccolo Macchiavelli

 

Jacek Dragun

 

StoryBox

 

3 godz. 30 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

20,97 zł

-30%

29,95 zł brutto

20,97 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Książę

  Książę

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2020
  ISBN: 978-83-8194-612-4
  Wydawca: Storybox

  Najsłynniejsze dzieło Niccolò Machiavellego, jedna z najważniejszych pozycji w dziejach filozofii politycznej, źródło doktryny politycznej zwanej makiawelizmem, poradnik strategii utrzymania władzy. Przy czym jest to cel nadrzędny, który usprawiedliwia podejmowanie działań nieetycznych o tyle, o ile okazały się one skuteczne w jej utrzymaniu.

  Machiavelli, wyjaśniając swoje motywy, stwierdza:

  „Moim zamiarem jest pisać rzeczy użyteczne dla tego, kto je rozumie, przeto o wiele bardziej właściwym wydaje mi się iść za prawdą rzeczywistą zdarzeń niż za jej wyobrażeniem. Wielu wyobrażało sobie takie republiki i księstwa, jakich w rzeczywistości ani się nie widzi, ani się nie zna; wszak sposób, w jaki się żyje jest tak różny od tego, w jaki się żyć powinno, że ten, kto chce postępować tak, jak się powinno postępować, a nie tak, jak się postępuje, gotuje raczej swoją klęskę, niż zapewnia panowanie”.

  Jest dla niego oczywiste, że polityka oderwała się od etyki, a „człowiek, który w każdym swym postępku zdecydowany jest przestrzegać zasad dobra, musi nieuchronnie zginąć wśród tylu, którzy nie są dobrymi”.

  Opinie

  Napisz opinię

  Książę

  Książę

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: