Gawędy o sztuce sakralnej

Audiobook: Gawędy o sztuce sakralnej

 

Bożena Fabiani

 

Małe pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gawędy o sztuce sakralnej

  Gawędy o sztuce sakralnej

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • CZYTA: BOŻENA FABIANI

  Rok wydania: 2015
  ISBN: 978-83-01184-42-1
  Producent: Wydawnictwo Naukowe PWN

  Zapraszamy wszystkich do odbycia pasjonującej podróży śladami wielkich mistrzów tworzących dzieła o tematyce sakralnej.

  Bożena Fabiani, jak zwykle, wciąga odbiorcę bez reszty w swoją opowieść: pisze z werwą, podąża śladami wielkich mistrzów, nie zapominając przy tym o dziełach. O malarzach opowiada tak, jakby byli jej dobrymi znajomymi. Pokazuje, jak patrzeć na ich dzieła, wyjaśnia ukryty sens obrazów, zastanawia się, czy talent i charakter idą w parze, czy artysta był swobodny w twórczości i czy był szczęśliwy w życiu.

  Główną ideą tej pozycji jest pokazanie i objaśnienie obrazów o tematyce ewangelicznej. Jak wykazuje profesor Fabiani: „Malarstwo sakralne, jak wiadomo, stanowi ogromną większość ocalonych dzieł sztuki, niekiedy prawdziwych skarbów kultury, ale żeby je docenić i zachować dla przyszłych pokoleń, trzeba umieć je odczytać”.

  Liczne pozycje albumowe, jakie zalewają nasz rynek, traktują tę tematykę w sposób encyklopedyczny, podręcznikowy. Autorka wypełnia tę lukę, przybliża i objaśnia malarstwo, którego źródłem stała się Ewangelia. Profesor wpisuje swoją opowieść w szeroko pojęty kontekst historyczno-obyczajowy, tak w odniesieniu do samego zapisu Ewangelii i starożytnej Palestyny, jak i do konkretnego dzieła, badając czas i okoliczności jego powstania oraz cechy charakterystyczne, styl artysty i ducha epoki, nie wchodząc przy tym w zagadnienia czysto teologiczne i biblijne. To propozycja książki popularyzującej wiedzę o sztuce i pasję do sztuki.

  Opinie

  Napisz opinię

  Gawędy o sztuce sakralnej

  Gawędy o sztuce sakralnej

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: