Kosogłos

Audiobook: Kosogłos

 

Suzanne Collins

 

ANNA DERESZOWSKA

 

Media Rodzina

 

12 godz. 8 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kosogłos

  Kosogłos

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN
  978-83-7278-497-1
  format: 13,7 x 12,7cm
  Producent: Media Rodzina

  "Kosogłos", trzecia część futurystycznej trylogii, której autorką jest Suzanne Collins i na którą składają się jeszcze tytuły "Igrzyska śmierci" i "W pierścieniu ognia", ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji znanej aktorki Anny Dereszowskiej.

  Collins w swoim cyklu opisała przerażający świat państwa Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej. Co jakiś czas jego mieszkańcy ponoszą karę ze dawną rebelię. Kolejny raz jednak postanawiają wzniecić bunt i obalić rządy złowrogiego Kapitolu.

  Do starcia z dyktatorską władzą szykują się mieszkańcy Trzynastki, podziemnego dystryktu, który — wbrew powszechnej propagandzie — wcale nie został zniszczony. Tutaj też wraz z matką i siostrą mieszka Katniss Everdeen, która zostać ma tytułowym Kosogłosem — symbolem oporu przeciwko kapitolińskiemu tyranowi. Dziewczyna początkowo jednak nie chce się na to zgodzić — wykończona jest bowiem wcześniejszymi, ekstremalnymi przeżyciami na arenie.

  Collins, stwarzając świat, w którym rządzi terror, okrutne gry i nieludzka rozrywka, zbliża się do wizji Stephena Kinga z takich książek jak "Uciekinier" (w jego ekranizacji zagrał Arnold Schwarzenegger), czy "Wielki marsz".

  Suzanne Collins (ur. w 1962 ) - amerykańska pisarka i scenarzysta filmowa, twórczyni telewizyjnych programów dla dzieci.
  Karierę pisarską rozpoczęła w 1991 roku. Napisała kilka bajek i opowiadań, sławę zyskała jednak dopiero dzięki pięcioczęściowemu cyklowi o podziemnym świecie i Grzegorzu, który odkrywa nikomu nieznane obszary. Następnie stworzyła bestsellerową trylogię o mieszkańcach futurystycznego państwa Panem, na którą składają się „Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłos”.

  Chociaż „Igrzyska śmierci” przyniosły pisarce niezwykłą popularność i doczekały się równie popularnej ekranizacji z Jennifer Lawrence w roli głównej, mają też wielu przeciwników. Pierwsza ich grupa uważa książki Collins za niewłaściwe (chociażby przez zbyt dużą dawkę przemocy i okrucieństwa) dla młodzieży. Druga grupa, do której zaliczają się fani powieści „Battle Royale” japońskiego pisarza Kōshuna Takamiego, „Igrzyska śmierci” uważa za plagiat wspomnianej książki. Sama autorka twierdzi jednak, że inspirowała się głównie mitem o Minotaurze i Tezeuszu, a także programami telewizyjnymi typu reality-show.

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Kosogłos

  Kosogłos

  16 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: