Igrzyska śmierci

Audiobook: Igrzyska śmierci

 

Suzanne Collins

 

ANNA DERESZOWSKA

 

Media Rodzina

 

11 godz. 19 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Igrzyska śmierci

  Igrzyska śmierci

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj


 • rok wydania: 2009
  ISBN
  978-83-7278-362-2
  format: 14,5 x 15 cm
  Producent: Media Rodzina

  "Igrzyska śmierci", pierwsza część futurystycznej trylogii, której autorką jest Suzanne Collins i na którą składają się jeszcze tytuły "W pierścieniu ognia" i "Kosogłos", ukazuje się w formacie audiobooka, w interpretacji znanej aktorki Anny Dereszowskiej.

  Collins w swoim cyklu opisała przerażający świat państwa Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej. Co jakiś czas jego mieszkańcy ponoszą karę ze dawną rebelię. Zmuszani są do udziału w bestialskim telewizyjnym show, noszącym nazwę Głodowe Igrzyska. Uczestniczy tego programu muszą dokonać wyboru między chęcią przetrwania, a swoim poczuciem człowieczeństwa. Tym razem na ten straszny dylemat zostaje skazana szesnastoletnia Katniss.

  Collins, stwarzając świat, w którym rządzi terror, okrutne gry i nieludzka rozrywka, zbliża się do wizji Stephena Kinga z takich książek jak "Uciekinier" (w jego ekranizacji zagrał Arnold Schwarzenegger), czy "Wielki marsz".

  Suzanne Collins (ur. w 1962 ) - amerykańska pisarka i scenarzysta filmowa, twórczyni telewizyjnych programów dla dzieci.
  Karierę pisarską rozpoczęła w 1991 roku. Napisała kilka bajek i opowiadań, sławę zyskała jednak dopiero dzięki pięcioczęściowemu cyklowi o podziemnym świecie i Grzegorzu, który odkrywa nikomu nieznane obszary. Następnie stworzyła bestsellerową trylogię o mieszkańcach futurystycznego państwa Panem, na którą składają się „Igrzyska śmierci”, „W pierścieniu ognia” oraz „Kosogłos”.

  Chociaż „Igrzyska śmierci” przyniosły pisarce niezwykłą popularność i doczekały się równie popularnej ekranizacji z Jennifer Lawrence w roli głównej, mają też wielu przeciwników. Pierwsza ich grupa uważa książki Collins za niewłaściwe (chociażby przez zbyt dużą dawkę przemocy i okrucieństwa) dla młodzieży. Druga grupa, do której zaliczają się fani powieści „Battle Royale” japońskiego pisarza Kōshuna Takamiego, „Igrzyska śmierci” uważa za plagiat wspomnianej książki. Sama autorka twierdzi jednak, że inspirowała się głównie mitem o Minotaurze i Tezeuszu, a także programami telewizyjnymi typu reality-show.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Igrzyska śmierci

  Igrzyska śmierci

  18 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: