Manicheizm - religia światłości

Audiobook: Manicheizm - religia światłości

 

Andrzej Sarwa

 

BOGUMIŁ OSTRYŃSKI

 

Armoryka

 

1 godz. 0 min.

 

Pudełko DVD Slim

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

20,00 zł

20,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Manicheizm - religia światłości

  Manicheizm - religia światłości

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2008
  ISBN 83-60276-82-2
  format:
  13,5x19 cm
  Producent: Armoryka

  Manicheizm – religia światłości”, utwór, który w formie audiobooka ukazuje się w interpretacji Bogumiła Ostryńskiego, jest jedną z wielu książek Andrzeja Sarwy, polskiego pisarza, poety i dziennikarza. Sarwa ma w swoim dorobku ponad sto książek, obejmujących wiele dziedzin: poezję i prozę („Gałązka rajskiej jabłoni”, „Droga przez Chałupki”, „Legendy i opowieści sandomierskie”), religioznawstwo i teologię („Rzeczy ostateczne człowieka i świata”) czy leksykony i poradniki („Egzotyczne rośliny użytkowe w domu i ogrodzie”, „Ogród w domu”, „Sad inny niż wszystkie”).

  W „Manicheizmie- religii światłości” słuchacze audiobooka poznają historię jednej z niewielu religii całkowicie stworzonych przez jednego człowieka - i to religią stworzoną świadomie, do czego wykorzystał on wiele współczesnych mu wierzeń. Chociaż oczywiście nie wolno zapominać, że impulsem do jej stworzenia było objawienie jakiego doznał Mani.

  Manicheizm stał się rzeczywistą, w pełni rozwiniętą religią, która miała bardzo wielu wyznawców i entuzjastów, nawet wśród wybitnych osobistości, a która istniała przynajmniej przez tysiąc lat.

  Andrzej Sarwa
  (ur. 12 kwietnia 1953 w Sandomierzu) — polski pisarz, poeta, tłumacz i dziennikarz, autor wielu książek obejmujących wiele dziedzin, między innymi poezję i prozę („Gałązka rajskiej jabłoni. Baśnie polskie”, „Pochody”, „Tarnina”, „Cień władcy sabatu”, „Pokręcona ścieżka”, „Wędrówka ku Mlecznej Drodze”, „Droga przez chałupki”, religioznawstwo i teologię („O śmierci, antychryście i końcu świata”, „O Szatanie, czarach, opętaniu i czcicielach Złego”, „Opętanie przez demony. Prawda czy mit?”, „Tajemna księga katarów”) czy leksykony i poradniki („Dom w zieleni”, „Egzotyczne rośliny użytkowe w domu i ogrodzie”, „Ogród w domu”, „Sad inne niż wszystkie”, „Lecznicze smakołyki”, „Lecznicze napitki”).

  Opinie

  Napisz opinię

  Manicheizm - religia światłości

  Manicheizm - religia światłości

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: