Obniżka! audiobook - Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni - V.E. Schwab

Audiobook: Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

 

V.E. Schwab

 

Agnieszka Krzysztoń

 

Zysk i S-ka

 

16 godz. 16 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,43 zł

-30%

34,90 zł brutto

24,43 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

  Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2021
  ISBN: 978-83-8202-168-4
  Wydawca: Zysk i S-ka

  MAGIA, PRZYGODA I FASCYNUJĄCY ŚWIAT RÓWNOLEGŁYCH LONDYNÓW W JEDNEJ Z NAJCIEKAWSZYCH POWIEŚCI FANTASY OSTATNICH LAT

  Upłynęły cztery miesiące, odkąd w ręce Kella wpadł czarny kamień. Cztery miesiące, odkąd przecięły się ścieżki antariego i dziewczyny z Szarego Londynu, Delilah Bard. Cztery miesiące, odkąd książę Rhy został ranny, Kell i Lila pokonali rządzące Białym Londynem rodzeństwo Dane, a kamień wraz z umierającym Hollandem wrzucili w otchłań Londynu Czarnego...

  Pod wieloma względami sytuacja prawie wróciła do normalności, chociaż... Rhy spoważniał, a Kella dręczą wyrzuty sumienia. Antari nie przemyca już przedmiotów między światami – jest nerwowy, nawiedzany przez sny z udziałem złowieszczej magii, skupiony na myślach o Lili, która zniknęła mu z oczu w porcie, tak jak zawsze tego pragnęła. Tymczasem w Czerwonym Londynie trwają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, spektakularnego międzynarodowego turnieju.

  Jednakże, podczas gdy wszyscy w skupiają się na czekających ich emocjach sportowych i towarzyszących igrzyskom przyjęciach, w innym Londynie rozkwita życie, a ci, którzy mieli rzekomo odejść na zawsze, powracają. Jak cień, który znika w nocy, lecz pojawia się znów kolejnego dnia. Tyle że magia wymaga równowagi, więc by odrodził się Czarny Londyn, inne miasto musi upaść...

  ***

  „Victoria Schwab miesza nie tylko różne odcienie magii, ale i fantastyki w ogóle. Jej powieści mają w sobie i coś z Gaimana, bo przenoszą nas do różnych wersji Londynów, i ze Scotta Lyncha, z którym łączy autorkę zamiłowanie do łotrzykowskich bohaterów, ale i z prozy J.K. Rowling czy Trudi Canavan – co widać zwłaszcza w »Zgromadzeniu cieni«, gdzie magowie ścierają się w wielkim turnieju. Nie oznacza to jednak, że Schwab pożycza od innych z prawa i lewa – wręcz przeciwnie, kreśli w fantastyce własną ścieżkę, dając nam historię na wskroś rozrywkową, ale i współcześnie mroczną i realistyczną. Siłą jej prozy są bohaterowie, z jednej strony z miejsca zaskarbiający sobie naszą sympatię, z drugiej wcale nie jednoznacznie dobrzy, a przez to nieprzewidywalni, momentami kontrowersyjni – ostatecznie to oni sprawiają, że po przeczytaniu »Mroczniejszego odcienia magii« i »Zgromadzenia cieni« od razu chce się zapytać: »Można prosić o więcej?«”
  Marcin Zwierzchowski, „Nowa Fantastyka”

  ***

  „Bogate szczegóły rozświetlają każdy wymiar niezwykłego miasta zalanego magią, a skomplikowane postacie okazują się niezwykle intrygującymi osobowościami. W tej barwnej scenerii toczy się trzymająca w napięciu akcja... Schwab już nam każe czekać na dalszy ciąg!”
  „Entertainment Weekly”

  ***

  „Schwab jest fantastyczną pisarką, toteż akcja tej powieści płynie szybko: to świat, w który łatwo się zanurzyć, a cztery Londyny, które mamy szansę odwiedzić, stanowią ucztę dla zmysłów: są żywe, interesujące i szczegółowo pokazane. Zmyślone światy prezentują się imponująco i już choćby z tego względu warto sięgnąć po tę książkę”.

  „io9”
  ***

  „Jest tu wszystko: magia i romans, przygoda i intryga, podstęp i oszustwo, a także trochę tajemnic ze świata piratów... Ta powieść przyciągnie zarówno dorosłych czytelników fantasy, jak i tych młodszych, lubujących się w gatunku young adult”.
  „Booklist”

  Opinie

  Napisz opinię

  Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

  Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: