Nocni wędrowcy

Audiobook: Nocni wędrowcy

 

Wojciech Jagielski

 

Roch Siemianowski

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

11 godz. 49 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,90 zł

39,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nocni wędrowcy

  Nocni wędrowcy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN: 978-83-7878-103-5

  format: 12,5 x 14 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Uganda. W ośrodku w Gulu trwa zabawa. Kilku-, kilkunastoletnie dzieci biegają po placu z drewnianymi maczetami i karabinami: partyzanci napadają na wioskę, na ratunek przychodzą żołnierze. Zwyczajna dziecięca gra. Ale podopieczni ośrodka nie odgrywają scen z filmów czy książek, lecz z własnego życia. Z rodzinnych wiosek porwała ich Boża Armia Oporu i przemieniła w zabójców. Dowódcy kazali zabijać mieszkańców własnej wsi, nawet rodziców i rodzeństwo. Boża Armia to partyzantka pod przywództwem proroka Josepha Kony’ego, który jak sam twierdzi, został opętany przez duchy. Ośrodek w Gulu pomaga wrócić do normalnego świata tym, którym udało się uciec.

  Wierzenia Afrykańczyków zapełniają świat duchami i znakami, których człowiek Zachodu nigdy do końca nie zrozumie. Jak powiedział Jackson, przewodnik Jagielskiego: „Nazywacie po swojemu to, co u nas zastajecie, i jesteście przekonani, że mając wszystko ponazywane, będziecie też wszystko rozumieć. Ale my mamy własne nazwy i patrzymy po swojemu”.

  Wojciech Jagielski (ur. 1960) – dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Świadek najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie. Opublikował "Dobre miejsce do umierania" o Kaukazie (1994; wydanie uzupełnione W.A.B. 2005), "Wieże z kamienia" o Czeczenii (W.A.B. 2004, wydanie rozszerzone 2008), a ostatnio ukazała się książka o Ugandzie – "Nocni wędrowcy" (W.A.B. 2009).  Opinie

  Napisz opinię

  Nocni wędrowcy

  Nocni wędrowcy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: