Następstwa wielkich podbojów, nr 11

Audiobook: Następstwa wielkich podbojów, nr 11

 

Ryszard Kulesza

 

Ryszard Kosecki i Karol Stempkowski

 

COIG

 

37 min.

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

9,90 zł

9,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Następstwa wielkich podbojów, nr 11

  Następstwa wielkich podbojów, nr 11

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN:
  5905548572505
  format: 13x18,5
  cm
  Producent: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

  „Zajęcie obszarów pozaitalskich postawiło przed Rzymem wiele problemów natury organizacyjnej i politycznej. Nowo zdobyte terytoria nazywano prowincjami. Status poszczególnych miast i ludów wchodzących w skład prowincji określali zwycięzcy. Część z nich uczyniono sprzymierzeńcami Rzymu zobowiązanymi do dostarczania floty i wojska zwalniając je od świadczeń finansowych oraz gwarantując autonomię. Większość stanowili wszakże „poddani ludu rzymskiego”, wolni na ogół od obowiązku służby wojskowej, a zmuszeni do płacenia daniny. Część ludów podbitych miała stały wymiar daniny, inne zmienny. W pierwszym przypadku wpłacano podatki bezpośrednio do kasy urzędnika rzymskiego, w drugim ich pobór państwo wydzierżawiało osobom prywatnym tzw. publikanom, którzy wpłaciwszy w Rzymie ustaloną sumę ściągali ją następnie z naddatkiem w prowincjach. ....”

  Wykłady zostały przygotowane w celu urozmaicenia prowadzonych zajęć lekcyjnych z historii, jako materiał dla poszerzenia wiedzy poza podręcznikowej dla uczniów.
  Ciekawostki i odniesienia do źródeł historycznych, odkryją przed słuchaczami nieznane fakty z historii, gwarantując łatwy i dogłębny sposób zdobywania wiedzy.
  Dostępne w postaci pojedynczych wykładów, szczególnie przydatne dla osób, które samodzielnie chcą przygotować się do egzaminów, sprawdzianów lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.
  Seria wykładów to doskonały prezent dla osób, które pasjonują się historią.

  Opinie

  Napisz opinię

  Następstwa wielkich podbojów, nr 11

  Następstwa wielkich podbojów, nr 11

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: