Promocja dnia

praca zbiorowa - Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach - zespol lektorów

Audiobook: Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach

 

zespół lektorów

 

9 godz. 43 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach

  Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2019
  ISBN: 978-83-8169-486-5
  Wydawca: Biblioteka Akustyczna

  Gorzka czekolada, tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach to kolejny zbiór opowiadań dla nastolatków napisanych przez popularne autorki i autorów książek dla młodzieży. Pierwszy, bestsellerowy zbiór cieszył się ogromną popularnością, a jego egzemplarze można znaleźć w niemal każdej bibliotece w Polsce.

  Obie książki powstały z inspiracji i staraniem Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, we współpracy z Prószyński Media.

  Każde opowiadanie podejmuje inny temat: skomplikowanych relacji oraz emocji, które czasem trudno opanować, konsekwencji naszych zachowań, więzi, które tworzą się w rodzinie i w grupie rówieśniczej. Znajdziemy tu historie o miłości, rywalizacji, brawurze i jej konsekwencjach, braku akceptacji dla odmienności i o poczuciu odpowiedzialności. Każda z nich to epizod z życia nastolatków i osób z ich otoczenia. Bohaterowie opowiadań są tak realistyczni, że mamy wrażenie, jakby żyli obok nas. A może nawet ich znamy?

  Wszystkie opowiadania uzupełniono krótkimi rozmowami z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim. Rozmowy te przeprowadziła Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Poruszone w nich zagadnienia wynikają wprost z treści opowiadań. Psychologowie analizują źródła emocji, które wpływają na zachowania bohaterów i ich postawy życiowe; udzielają porad młodym czytelnikom - nie wprost - raczej dając preteksty do dalszych przemyśleń.

  Opowiadania czytają pro bono Ambasadorzy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”: Artur Barciś, Anna Czartoryska-Niemczycka, Edyta Jungowska, Maciej Orłoś, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Piotr Tołoczko. Wywiady z psychologami - dr Teresą Jadczak-Szumiło i Jackiem Masłowskim - czytają: Joanna Domańska, Weronika Nockowska, Maciej Kowalik.

  Opinie

  Napisz opinię

  Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach

  Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: