Proszę słonia

Audiobook: Proszę słonia

 

Ludwik Jerzy Kern

 

Anna Seniuk

 

LITERÓWKA

 

5 godz. 31 min.

 

Małe pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

37,99 zł

37,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Proszę słonia

  Proszę słonia

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN:
  978-83-93760-10-7
  format: 14 x 12,5cm
  Producent: Wydawnictwo Literówka

  Czy porcelanowy słoń może być najlepszym przyjacielem rodziny? Może!
  Kiedy Ludwik Jerzy Kern w 1962 roku pisał „Proszę słonia”, nie przypuszczał, że słoń Dominik tak mocno wpisze się w dziecięcy świat, i to nie tylko nasz polski, bowiem książka doczekała się kilkudziesięciu zagranicznych wydań (m.in. niemieckiej i japońskiej), jak również serialu przez lata emitowanego w TVP1. Obok „Ferdynanda Wspaniałego”, to druga flagowa pozycja w twórczości autora. Wydawnictwo Literówka, z pomocą znakomitej aktorki Teatru Narodowego Anny Seniuk, z wielką radością przypomina dzieciom tę pozycję w postaci audiobooka czyli książki do słuchania. „Proszę słonia” nigdy dotychczas nie zostało wydane w postaci audiobooka!!!
  Zmartwieniem rodziców Pinia jest jego niski wzrost. Nie ma żartów, Pinio jest najniższy w klasie! Pomocne w tym problemie mają być witaminy zapisane chłopcu przez doktora. Tymczasem Pinio buszując po strychu znajduje niedużego, porcelanowego słonia. Od tej pory słoń – Dominik, stojąc na półce z książkami, towarzyszy chłopcu w jego obowiązkach oraz wysłuchuje ciekawych szkolnych historii, które Pinio z zaangażowaniem codziennie mu opowiada. O tym, jak bardzo witaminy na wzrost okażą się skuteczne, kto najwięcej od nich urośnie i jakie przygody z tego wynikną, przekonacie się słuchając tej zabawnej opowieści. „Proszę słonia” to ponad pięć godzin czystej przyjemności.

  Ludwik Jerzy Kern (ur. 29 grudnia 1920 w Łodzi, zm. 29 października 2010 r. w Krakowie) – polski poeta, dziennikarz, satyryk, tłumacz literatury pięknej, autor wielu utworów dla dzieci i dorosłych, wśród nich tak popularnych jak „Ferdynand Wspaniały”, „Proszę słonia”, „Konik polny i mrówka”.
  Jako poeta debiutował w 1938 roku w „Ilustrowanym Kuryerze Codziennym”. Po wojnie publikował satyryczne utwory w „Szpilkach”. Przez pewien czas pisał teksty dla  „Głosu Robotniczego”, by w końcu w 1948 roku rozpocząć współpracę z „Przekrojem”, trwającą aż do roku 1982. Redagował w nim m.in. dział „Rozmaitości” na ostatniej stronie pisma, publikował wiersze, recenzje, reportaże i fragmenty tłumaczeń.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Proszę słonia

  Proszę słonia

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: