Promocja dnia

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

Audiobook: ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

 

Lucy Maud Montgomery

 

Joanna Pach-Żbikowska

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

12 godz. 41 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

  ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2013
  ISBN:
  978-83-7878-032-8
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Ania z Zielonego Wzgórza”, która w formacie audiobooka pojawia się w interpretacji Joanny Pach-Żbikowskiej, jest popularną książką Lucy Maud Montgomery, autorki takich powieści jak m.in.: „Dziewczę z sadu”, „Historynka”, „Złocista droga”, „Emilka ze Srebrnego Nowiu”, „ Emilka dojrzewa”, „Błękitny zamek”, „Emilka na falach życia”, Czarodziejski świat Marigold”.

  Książka, wielokrotnie przenoszona na ekran, swej ekranizacji doczekała się już w 1919 Roku, w reżyserii Williama Desmonda Taylora, a później chociażby w 1985, w reżyserii Kevina Sullivana.

  Słuchacze „Ani z Zielonego Wzgórza” poznają opowieść o przebojowej, niezwykle inteligentnej dziewczynce i jej przygodach w Avonlea.

   Główna bohaterka Ania Shirley ma 11 lat, płomiennie rude włosy i niezły charakterek! Właśnie opuszcza sierociniec i nareszcie wyrusza do tak długo wyczekiwanego nowego domu. Na miejscu okazuje się jednak, że zaszła pomyłka… Maryla Cuthbert i jej brat Mateusz chcieli przygarnąć pracowitego chłopca, a nie pyskatą dziewczynkę, której czasami nie wychodzą nawet najprostsze domowe czynności.

  W nowym otoczeniu na Anię czeka wiele niespodzianek i wyzwań. Z łatwością zdobywa przyjaciół i równie łatwo przysparza sobie wrogów. Często chodzi z głową w chmurach i zatraca się w swoim małym ulotnym świecie. Czy Ani uda się zdobyć serca tymczasowych opiekunów i zostanie w domu na Zielonym Wzgórzu? Czy okiełzna swoją żywą wyobraźnię i zapanuje nad językiem? Tego dowiecie się właśnie słuchając naszego audiobooka.

  Lucy Maud Montgomery (ur. 30 listopada 1874 w Clifton, zm. 24 kwietnia 1942 w Toronto) – kanadyjska pisarka. Miała zaledwie 21 miesięcy, kiedy po śmierci matki ojciec oddał ją na wychowanie dziadkom, z którymi spędziła dzieciństwo i młodość. Uczyła się w Charlottetown i Halifaxie. Pracowała w redakcji „Halifax Daily Echo”. Skończyła dwuletni kurs nauczycielski w Prince of Wales College, gdzie zaliczyła wszystkie zajęcia w ciągu jednego Roku i uzyskała dyplom nauczycielski pierwszej klasy. W 1905 Roku zaczęła pisać swoją pierwszą powieść – Anię z Zielonego Wzgórza. Po ślubie z prezbiteriańskim pastorem w 1911 Roku Maud zamieszkała w Ontario, gdzie wychowywała synów, prowadziła szkółkę niedzielną i dużo pisała. Za swą pracę otrzymała srebrny medal francuskiego Instytutu Literatów i Artystów. W 1923 Roku została pierwszą kobietą w historii Kanady wybraną na członkinię Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych (Royal Society of Arts) w Wielkiej Brytanii. A w 1935 Roku odznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

  ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: