Promocja dnia

Bankructwo małego Dżeka

Audiobook: Bankructwo małego Dżeka

 

Janusz Korczak

 

Tomasz Sobczak

 

Biblioteka Akustyczna

 

5 godz. 14 min.

 

Małe pudełko kartonowe

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Bankructwo małego Dżeka

  Bankructwo małego Dżeka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN:
  978-83-63162-66-5
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Bankructwo małego Dżeka”, które w postaci audiobooka ukazuje się w interpretacji Tomasza Sobczaka, jest jedną z książek Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza, autora „Króla Maciusia Pierwszego”, „Króla Maciusia na wyspie bezludnej”, „Kajtusia Czarodzieja”.

  Słuchacze „Bankructwa małego Dżeka” spotkają Dżeka Fultona, który wraz z innymi dziećmi poznaje trudne słowo – bankructwo. Pragnie zrozumieć co ono oznacza jest i jak z powodzeniem zarabiać pieniądze. Przedsiębiorczy Dżek zaczyna prowadzić miejscową bibliotekę, organizuje też uczniowską spółdzielnie. Po raz pierwszy chłopak czuje, że jest kimś ważnym i coś od niego zależy, wypełnia więc swoją misję z wielką gorliwością.

  Świetna i pełna humoru opowieść dla dzieci. Sam Korczak mówił „to powieść amerykańska i finansowa”. Tłumaczona na wiele języków książka zdobyła uznanie na całym świecie.

  Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", "Króla Maciusia Pierwszego", "Króla Maciusia na wyspie bezludnej". Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

  [Korczak] dokonał rzeczy prawie niemożliwej - ujął w dłonie, jak ptaka, żywy sekret dzieciństwa [...]; jest odkrywcą rzeczywistości dzieci, która niewidzialna dzieje się obok nas.

  Aleksander Lewin

  Opinie

  Napisz opinię

  Bankructwo małego Dżeka

  Bankructwo małego Dżeka

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: