Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

Audiobook: Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

 

Julian Tuwim

 

KRZYSZTOF GLOBISZ

 

Publicat

 

1 godz. 6 min.

 

Duży digipack trójskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

  Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-245-9930-1
  format: 18,7 x 13,7 cm
  Producent: Papilon

  "Stoi na stacji lokomotywa..." - to najbardziej znany wers polskiej poezji dla dzieci. Od pokoleń "Lokomotywa" i inne utwory Juliana Tuwima kształtują wyobraźnię i wrażliwość, są czytane najmłodszym przed snem i w czasie zabawy, recytowane na rodzinnych, przedszkolnych i szkolnych uroczystościach, omawiane na lekcjach. Oto księga, zawierające najpiękniejsze wiersze Tuwima: od "Abecadła" do "Zosi Samosi". Duże litery - dorosłym ułatwiają czytanie, dzieci zachęcają do nauki rozpoznawania liter i samodzielnej lektury. Kolorowe ilustracje na najwyższym poziomie - rozbudzają wyobraźnię, pomagają zrozumieć treść wierszy i zapamiętać je. Dodatek - ilustrowany biogram Juliana Tuwima, pomocny np. w pracy szkolnej.

  Julian Tuwim (ur. 13 września 1894 w Łodzi, zm. 27 grudnia 1953 w Zakopanem) — poeta, pisarz, autor wodewili, tekstów piosenek, współzałożyciel kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”. Najbardziej znany z takich dzieł jak „Czyhanie na Boga”, „Sokrates tańczący”, „Czary i czarty polskie”, „Do prostego człowieka”, „Jeździec miedziany”, „Bal w operze”.

  Nieustającą popularność poety potwierdza stała obecność jego wierszy w repertuarze artystów muzycznych: przykładowo utwór „Jeżeli” zinterpretował Czesław Niemen, „Do prostego człowieka” grupa Akurat, a „Miejscową idiotkę z tutejszym kretynem” — Grzegorz Turnau.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

  Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: