Promocja dnia

Kajtuś czarodziej

Audiobook: Kajtuś czarodziej

 

Janusz Korczak

 

Maciej Orłowski

 

12 godz. 40 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kajtuś czarodziej

  Kajtuś czarodziej

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN
  978-83-63-162-42-9
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Kajtuś Czarodziej”, który w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Macieja Orłowskiego, jest jedną z książek Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza, autora „Króla Maciusia Pierwszego”, „Króla Maciusia na wyspie bezludnej”, „Bankructwa małego Dżeka”.

  W „Kajtusiu Czarodzieju” słuchacze audiobooka poznają tytułowego chłopca, który trochę psoci, trochę zmyśla i uwielbia słuchać historii opowiadanych przez babcię. Pewnego dnia odkrywa, że potrafi czarować. Początkowo wykorzystuje swoją nową umiejętność do zabawy: zamienia kredę w mydło, kanapkę klasowego łasucha w żabę, a przed odpowiedzią w szkole broni się, zsyłając na nauczyciela stado much. Jednak z czasem sprawy się komplikują: czary zaczynają wymykać się spod kontroli, a Kajtuś ucieka z domu, pozostawiając w nim wyczarowanego sobowtóra.

  Kajtuś Czarodziej” to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszania świata. O marzeniach oraz o tym, co się dzieje, kiedy marzenia się spełniają. To także książka o dorastaniu. Książka dla dzieci, które mają ochotę na odrobinę magii, i dla dorosłych, którzy tęsknią za czasami, kiedy byli mali i potrafili czarować.

  Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", „Król Maciuś Pierwszy”, „Król Maciuś na wyspie bezludnej", „Kajtuś czarodziej”, „Bankructwo Małego Dżeka”. Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: