Promocja dnia

Afryka Kazika

Audiobook: Afryka Kazika

 

Łukasz Wierzbicki

 

Jacek Kawalec

 

Wydawnictwo Bis

 

2 godz. 29 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

  • Wyślij do znajomego

    Wyślij do znajomego

    Afryka Kazika

    Afryka Kazika

    Odbiorca: :

    * Pola wymagane

      lub  Anuluj

  • Rok wydania: 2012
    ISBN: 978-83-7551-245-8
    format: 14 x 12,7cm
    Producent: Wydawnictwo BIS

    Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.
    Kazimierz Nowak – pionier polskiego reportażu

    W latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Wyczyn ten został zapomniany na kilkadziesiąt lat. Dzięki odnalezionym w grudniu 2006 roku nigdy nie opublikowanym materiałom oraz fotografiom możliwe było przygotowanie książki zawierającej kompletną relację z podróży Kazimierza Nowaka zatytułowaną „ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936”. (www.KazimierzNowak.pl)

    Łukasz Wierzbicki - menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże, zarówno te dalekie i egzotyczne, jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, które opublikowane zostały w książce "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd".

    Opinie

    Napisz opinię

    Afryka Kazika

    Afryka Kazika

    30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

    Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: