Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu

Audiobook: Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu

 

L. Frank Baum

 

Aldona Struzik

 

MTJ

 

5 godz. 44 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu

  Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7699-213-6
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  Czarownik ze Szmaragdowego Grodu” ukazuje się w formie audiobooka, w interpretacji Aldony Struzik. Powieść jest jedną z wielu popularnych książek L. Franka Bauma, który był nie tylko pisarzem, lecz także aktorem, hodowcą drobiu czy wreszcie zarządcą teatrów. Jest autorem między innymi pozycji „W Krainie Czarnoksiężnika Oza”, „Dorota u Króla Gnomów”, „Dorota i Oz znowu razem”.

  W „Czarowniku ze Szmaragdowego Grodu” Dorotka zostaje przeniesiona przez potężne tornado z Kentucky do tajemniczej krainy. Aby powrócić do domu musi odnaleźć tajemniczego czarnoksiężnika Oza mieszkającego w Szmaragdowym Grodzie. Po drodze spotyka przyjaciół, którzy przyłączają się do niej, ponieważ mają nadzieję, że Oz da im to czego pragną: Blaszanemu Drwalowi serce, Strachowi Na Wróble rozum, a Tchórzliwemu Lwu odwagę. Czy tak się stanie, przekonać się można, zapoznając się z „Czarownikiem ze Szmaragdowego Grodu” w wersji audio.

  Frank L. Baum (ur. 15 maja 1856, zm. 6 maja 1919) — amerykański pisarz, najbardziej znany z serii książek, których akcja rozgrywa się w Krainie Oz. Był siódmym (z dziewiątki) dzieci Cynthii i Benjamina Warda. Ojciec pisarza był bogatym biznesmenem, który majątku dorobił się na polach naftowych w Pensylwanii. Dzieciństwo i wczesną młodość chłopiec spędził w rodzinnym domu, później został wysłany do Peekskill Military Academy, skąd po dwóch latach wrócił jednak do domu.

  Od wczesnych lat interesował się drukarstwem, już jako kilkunastolatek wraz z bratem założył amatorskie czasopismo „The Rose Lawn Home Journal”, a później — „The Stamp Collector”. W wieku 30 lat opublikował pierwszą książkę.

  Prywatnie był mężem Maud Gage, córki Matyldy Joslyn Gage, znanej działaczki na rzecz praw kobiet oraz Indian. Co ciekawe, sam Baum miał zupełnie odmienne poglądy od swojej teściowej, w trakcie wydarzeń prowadzących do masakry Siuksów nad Wounded Knee napisał rasistowski artykuł dla „Saturday Pioneer”, w którym głosił, że tubylczy Amerykanie powinni zostać wytępieni.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu

  Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: