Dorota u króla Gnomów

Audiobook: Dorota u króla Gnomów

 

L. Frank Baum

 

Aldona Struzik

 

MTJ

 

5 godz. 10 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Dorota u króla Gnomów

  Dorota u króla Gnomów

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7699-215-0
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  W kolejnej powieści z cyklu o krainie Oz Dorotka zostaje zmyta z powierzchni parostatku płynącego do wybrzeży Australii. Wraz z nią do krainy Oz dostaje się mówiąca żółta kura. Razem ze starymi znajomymi ( Strachem, Drwalem i Lwem ) i nowymi ( mechaniczny człowiek, Głodny Tygrys czy wspomniana wcześniej kura ) muszą przeciwstawić się złemu królowi gnomów i wrednym kolarzom.

  Frank L. Baum (ur. 15 maja 1856, zm. 6 maja 1919) — amerykański pisarz, najbardziej znany z serii książek, których akcja rozgrywa się w Krainie Oz. Był siódmym (z dziewiątki) dzieci Cynthii i Benjamina Warda. Ojciec pisarza był bogatym biznesmenem, który majątku dorobił się na polach naftowych w Pensylwanii. Dzieciństwo i wczesną młodość chłopiec spędził w rodzinnym domu, później został wysłany do Peekskill Military Academy, skąd po dwóch latach wrócił jednak do domu.

  Od wczesnych lat interesował się drukarstwem, już jako kilkunastolatek wraz z bratem założył amatorskie czasopismo „The Rose Lawn Home Journal”, a później — „The Stamp Collector”. W wieku 30 lat opublikował pierwszą książkę.

  Prywatnie był mężem Maud Gage, córki Matyldy Joslyn Gage, znanej działaczki na rzecz praw kobiet oraz Indian. Co ciekawe, sam Baum miał zupełnie odmienne poglądy od swojej teściowej, w trakcie wydarzeń prowadzących do masakry Siuksów nad Wounded Knee napisał rasistowski artykuł dla „Saturday Pioneer”, w którym głosił, że tubylczy Amerykanie powinni zostać wytępieni.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Dorota u króla Gnomów

  Dorota u króla Gnomów

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: