W krainie czarnoksiężnika Oza

Audiobook: W krainie czarnoksiężnika Oza

 

L. Frank Baum

 

Aldona Struzik

 

MTJ

 

5 godz. 42 min.

 

Małe pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  W krainie czarnoksiężnika Oza

  W krainie czarnoksiężnika Oza

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-7699-214-3
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: MTJ

  W Krainie Czarnoksiężnika Oza” ukazuje się w formie audiobooka, w interpretacji Aldony Struzik. Powieść jest jedną z wielu popularnych książek L. Franka Bauma, który był nie tylko pisarzem, lecz także aktorem, hodowcą drobiu czy wreszcie zarządcą teatrów. Jest autorem między innymi pozycji „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Czary w Krainie Oz”, „Dorota i Oz znowu razem”.

  Głównym bohaterem „W Krainie Czarnoksiężnika Oza” jest chłopiec Tip, który od kiedy pamięta jest więźniem Złej Wiedźmy. Gdy w końcu ucieka, razem z Dyniogłowym i Kozłem, okazuje się, że Szmaragdowy Gród pod władaniem Stracha i Drwala wcale nie jest bezpiecznym miejscem. Kraina jest na skraju rewolty i tylko prawowity władca może zapobiec chaosowi rewolucji. Czy uda się tego dokonać, można się przekonać, słuchając audiobooka.

  Frank L. Baum (ur. 15 maja 1856, zm. 6 maja 1919) — amerykański pisarz, najbardziej znany z serii książek, których akcja rozgrywa się w Krainie Oz. Był siódmym (z dziewiątki) dzieci Cynthii i Benjamina Warda. Ojciec pisarza był bogatym biznesmenem, który majątku dorobił się na polach naftowych w Pensylwanii. Dzieciństwo i wczesną młodość chłopiec spędził w rodzinnym domu, później został wysłany do Peekskill Military Academy, skąd po dwóch latach wrócił jednak do domu.

  Od wczesnych lat interesował się drukarstwem, już jako kilkunastolatek wraz z bratem założył amatorskie czasopismo „The Rose Lawn Home Journal”, a później — „The Stamp Collector”. W wieku 30 lat opublikował pierwszą książkę.

  Prywatnie był mężem Maud Gage, córki Matyldy Joslyn Gage, znanej działaczki na rzecz praw kobiet oraz Indian. Co ciekawe, sam Baum miał zupełnie odmienne poglądy od swojej teściowej, w trakcie wydarzeń prowadzących do masakry Siuksów nad Wounded Knee napisał rasistowski artykuł dla „Saturday Pioneer”, w którym głosił, że tubylczy Amerykanie powinni zostać wytępieni.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  W krainie czarnoksiężnika Oza

  W krainie czarnoksiężnika Oza

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: