Ferdynad Wspaniały, Bajka - grajka nr 104

Audiobook: Ferdynad Wspaniały, Bajka - grajka nr 104

 

Ludwik Jerzy Kern

 

Andrzej Balcerzak, Jerzy Bińczycki, Andrzej Buszewicz, Mieczysła Grąbka, Krzysztof Jędrycek, Janina Kulhanek,Wiktor Sadecki, Jerzy Radziwiłłowicz, Jerzy Sagan, Marta Stebnicka, Kazimierz Witkiewicz, Krzysztof Globisz, Dorota Pomykała

 

Omedia

 

1 godz. 58 min.

 

Pudełko CD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

24,50 zł

24,50 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ferdynad Wspaniały, Bajka - grajka nr 104

  Ferdynad Wspaniały, Bajka - grajka nr 104

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Muzyka: Anna Wozniakowska
  Wymiary: 12,5x14,5
  Wydawnictwo Omedia: Bajki-Grajki  


  We wtorek zaraz po obiedzie Ferdynand, jak zwykle, położył się na kanapie. Kanapa była stara i w jednym miejscu miała zagłębienie wielkości Ferdynanda.
  Na niej pies najczęściej zapadał w głęboki sen. Śnił o tym, że stał się człowiekiem, o odkrywaniu nieznanych lądów, o podniebnej podróży windą hotelową, a nawet o sędziowaniu na wystawie psów rasowych. A może to wcale nie był sen…


  Ludwik Jerzy Kern (ur. 29 grudnia 1920 w Łodzi, zm. 29 października 2010 r. w Krakowie) – polski poeta, dziennikarz, satyryk, tłumacz literatury pięknej, autor wielu utworów dla dzieci i dorosłych, wśród nich tak popularnych jak „Ferdynand Wspaniały”, „Proszę słonia”, „Konik polny i mrówka”.
  Jako poeta debiutował w 1938 roku w „Ilustrowanym Kuryerze Codziennym”. Po wojnie publikował satyryczne utwory w „Szpilkach”. Przez pewien czas pisał teksty dla  „Głosu Robotniczego”, by w końcu w 1948 roku rozpocząć współpracę z „Przekrojem”, trwającą aż do roku 1982. Redagował w nim m.in. dział „Rozmaitości” na ostatniej stronie pisma, publikował wiersze, recenzje, reportaże i fragmenty tłumaczeń.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: