Król Maciuś na bezludnej wyspie

Audiobook: Król Maciuś na bezludnej wyspie

 

Janusz Korczak

 

Krzysztof Tyniec

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

6 godz. 58 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Król Maciuś na bezludnej wyspie

  Król Maciuś na bezludnej wyspie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83-63162-00-9
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna


  Król Maciuś na bezludnej wyspie”, który w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Krzysztofa Tyńca, jest jedną z książek Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza, autora „Króla Maciusia Pierwszego”, „Kajtusia Czarodzieja”, „Bankructwa małego Dżeka”.

  W „Królu Maciusiu na bezludnej wyspie” słuchacze audiobooka poznają dalsze losy małego władcy-reformatora, bohatera powieści "Król Maciuś Pierwszy", który cudem uniknął śmierci i został zostaje zesłany na bezludną wyspę. Historia pełna zaskakujących przygód, które nie zawsze kończą się pomyślnie. Koniecznie dowiedz się,  jak potoczy się samotne życie Maciusia - króla, który pragnął uczynić szczęśliwymi wszystkie dzieci na świecie. Przetłumaczone na 30 języków arcydzieło to pozycja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych w których pozostało jeszcze trochę z dziecka.

  AUTOR

  Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", "Króla Maciusia Pierwszego", "Króla Maciusia na wyspie bezludnej". Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

  LEKTOR

  Krzysztof Tyniec -Krzysztof Tyniec (ur. 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, konferansjer, tancerz. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Przez wiele lat był jednym z aktorów występujących w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. W latach 80. występował w roli Pana Fasoli w muzycznych programach dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak. W latach 90. był gwiazdą koncertów Gali Piosenki Biesiadnej. Zajmuje się też dubbingiem i konferansjerką.


  Opinie

  Napisz opinię

  Król Maciuś na bezludnej wyspie

  Król Maciuś na bezludnej wyspie

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: