Król Maciuś Pierwszy

Audiobook: Król Maciuś Pierwszy

 

Janusz Korczak

 

Krzysztof Tyniec

 

Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

 

9 godz. 13 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Król Maciuś Pierwszy

  Król Maciuś Pierwszy

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83-62686-97-1
  format: 13,7 x 12,5 cm
  Producent: Biblioteka Akustyczna

  Król Maciuś Pierwszy, najbardziej znana książka Janusza Korczaka, autora między innymi Bankructwa małego Dżeka, Kiedy znów będę mały, czy Kajtusia Czarodzieja, ukazuje się jako audiobook w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Tyńca.

  W Królu Maciusiu Pierwszym autor opowiada o małym chłopcu, synu króla. Po śmierci ojca – władcy (matka umarła już wcześniej) Maciuś sam zostaje królem. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety, jest traktowany jak rozpieszczony maluch. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś z przyjacielem Felkiem przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Tam uczy się pokory, szacunku dla życia, a jednocześnie bycia wytrwałym i opanowanym w każdej sytuacji. Maciuś coraz bardziej wyrywa się spod etykiety i wprowadza wiele reform. Zaprzyjaźnia się z ludożerczym królem Bum–Drumem. Tworzy dziecięcy sejm. Zamieszanie powstałe przez zrównanie dzieci z dorosłymi osłabia kraj Maciusia, na który znów najeżdżają sąsiedzi. Jak skończy się ten najazd i czy Maciuś zdoła ocalić swoje królestwo, można się przekonać, słuchając Króla Maciusia Pierwszego w wersji audio.

  JanuszKorczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. Jak kochać dziecko,  Prawo dziecka do szacunku, Króla Maciusia Pierwszego, Króla Maciusia na wyspie bezludnej. Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

  Opinie

  Napisz opinię

  Król Maciuś Pierwszy

  Król Maciuś Pierwszy

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: