Braciszek i Karlsson z dachu

Audiobook: Braciszek i Karlsson z dachu

 

Astrid Lindgren

 

Edyta Jungowska

 

Jung-off-ska Sp. K.

 

3 godz. 0 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,99 zł

34,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Braciszek i Karlsson z dachu

  Braciszek i Karlsson z dachu

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-83-62264-06-3
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Jung-off-ska

  „Karlsson z dachu ”, który właśnie ukazuje się w formie audiobooka w interpretacji Edyty Jungowskiej, jest jedną z wielu znanych i lubianych książek Astrid Lindgren, autorki między innymi „Pippi Pończoszanki”, „Pippi wchodzi na pokład”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Emila ze Smalandii” czy „Ronji, córki zbójnika”.

  „Karlsson z dachu”  to świetna propozycja na chwile, kiedy czujesz się samotny, nie ma żadnych widoków na to, żeby mieć własnego psa a wszystko wokół wydaje się być szare i ponure. Od dzisiaj koniec ze smutkiem, bo oto za oknem pojawił się Karlsson z dachu. Właśnie małym guziczkiem w okolicach pępka uruchomił śmigło na swoich plecach i unosi się w powietrzu. Najwyraźniej zaprasza cię na małą podniebną przejażdżkę. Szykuj się zatem do odlotu z Karlssonem w wersji audio.

  Astrid Lindgren
  (ur. 14 listopada 1907 w Vimmerby, zm. 28 stycznia 2002 w Sztokholmie) — szwedzka pisarka, autorka wielu ponadczasowych książek dla dzieci, takich jak m.in.: „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład”, „Pippi na Południowym Pacyfiku”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Nils Paluszek”, „Rasmus, Pontus i pies Toker”, „Dzieci z ulicy Awanturników”, „Madika z Czerwcowego Wzgórza”, „Emil ze Smalandii”.

  Urodziła się w rodzinie zamożnego chłopa, Samuela Augusta Ericssona, dorastała w gospodarstwie Näs na skraju Vimmerby w Smalandii. Była utalentowaną uczennicą, w wieku 13 lat opublikowała jedno ze swoich wypracowań w „Gazecie Vimmerby”. Trzy lata później zdała egzamin końcowy w gimnazjum z oceną celującą ze szwedzkiego. W wieku 17 lat pracowała już w „Gazecie Vimmerby”. W wieku 18 lat zaszła w ciążę, co w tamtych czasach, w dodatku w małej miejscowości, musiało stanowić sensację. Astrid wyjechała do Sztokholmu, gdzie przeszła kursy stenografii i maszynopisania.

  Literacko debiutowała dosyć późno, bo w wieku 37 lat, książką „Zwierzenia Britt-Marii”.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Braciszek i Karlsson z dachu

  Braciszek i Karlsson z dachu

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: