Zima Muminków

Audiobook: Zima Muminków

 

Tove Jansson

 

Krzysztof Kowalewski

 

Nasza Księgarnia

 

2 godz. 47 min.

 

Pudełko CD

 

Wysyłamy: w ciągu 3-5 dni

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zima Muminków

  Zima Muminków

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-10-12053-3
  format: 14 x 12,5 cm
  Producent: Nasza Księgarnia

  "Zima Muminków", ukazująca się teraz jako audiobook, jest jedną z książek znanego cyklu o tytułowych Muminkach, tajemniczych i sympatycznych istotach. Ich stworzycielka, fińska pisarka Tove Jansson, jest także autorką kilku innych pozycji dla dzieci i młodzieży, takich jak: "Kto pocieszy Maciupka?", "Niebezpieczna podróż", "Kamienne pole", "Podróż z małym bagażem", "Lato" czy "Córka rzeźbiarza".

  Największą popularność przyniosła jej jednak seria o Muminkach, tak ze względu na unikatowy świat, który został w niej stworzony, jak i wspaniałe ilustracje samej autorki. No i oczywiście ze względu na wspaniałych bohaterów, nie tylko samych Muminków, lecz także i wielu innych, na czele z Włóczykijem czy Buką.

  Słuchacze "Zimy Muminków" — która w formie audiobooka ukazuje się w interpretacji Krzysztofa Kowalewskiego — zapoznają się nie tylko z całą Doliną Muminków, lecz przede wszystkim z domem Mamy i Tatusia Muminka, w którym każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń.

  Krzysztof Kowalewski — wybitny aktor teatralny, telewizyjny, a także i dubbingowy. Stworzył niezapomniane kreacje w takich filmach i serialach jak: "Potop", "Nie ma róży bez ognia", "Czterdziestolatek", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", " Miś", "Rozmowy kontrolowane", "Złoto dezerterów" czy "Daleko od noszy".

  Tove Marika Jansson (ur. 9 sierpnia w Helsinkach, zm. 27 czerwca 2001 tamże) — fińska pisarka szwedzkojęzyczna, malarka, ilustratorka i rysowniczka komiksowa. Najbardziej znana jest z serii książek o Muminkach, do której zaliczają się m.in.: „Kometa nad Doliną Muminków”, „W Dolinie Muminków”, „Pamiętniki Tatusia Muminka”, „Lato Muminków”, „Zima Muminków”, „Opowiadania z Doliny Muminków”, „Tatuś Muminka i morze”, „Dolina Muminków w listopadzie”.

  Ojciec pisarki był rzeźbiarzem, a matka — projektantką. Bracia również byli artystami: Per Olov fotografem, a Lars — autorem i rysownikiem komiksowym.

  W latach 1930-1933 studiowała malarstwo w Sztokholmie, później w Akademii Sztuki Ateneum w Helsinkach. Przez pewien czas studiowała również w Paryżu.

  Chociaż Tove Jansson mieszkała w Helsinkach, większość czasu spędzała na wyspie Klovharu w Zatoce Fińskiej, która stała się tłem dla jej książek. Pisarka przez 40 lat, aż do śmierci, żyła w związku ze swoją partnerką, graficzką Tuulikki Pietila.

  Opinie

  Napisz opinię

  Zima Muminków

  Zima Muminków

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: