Ania z Zielonego Wzgórza

Audiobook: Ania z Zielonego Wzgórza

 

Lucy Maud Montgomery

 

Magdalena Różczka

 

Wydawnictwo Literackie

 

11 godz. 54 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

Ostatnie egzemplarze!

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Ania z Zielonego Wzgórza

  Ania z Zielonego Wzgórza

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN
  978-83-08-04533-6
  format: 13,7 x 18,7 cm
  Producent: Wydawnictwo Literackie

  Ania z Zielonego Wzgórza”, która w formacie audiobooka pojawia się w interpretacji Magdaleny Różczki, jest popularną książką Lucy Maud Montgomery, autorki takich powieści jak m.in.: „Dziewczę z sadu”, „Historynka”, „Złocista droga”, „Emilka ze Srebrnego Nowiu”, „ Emilka dojrzewa”, „Błękitny zamek”, „Emilka na falach życia”, Czarodziejski świat Marigold”.

  Książka, wielokrotnie przenoszona na ekran, swej ekranizacji doczekała się już w 1919 Roku, w reżyserii Williama Desmonda Taylora, a później chociażby w 1985, w reżyserii Kevina Sullivana.

  Słuchacze „Ani z Zielonego Wzgórza" poznają przygody rezolutnej, jedenastoletniej dziewczynki, która nagle przybywa na Zielone Wzgórze w Avonlea. Rudowłosa bohaterka zjawia się tutaj zresztą niespodziewanie, bowiem kiedy Maryla i Mateusz Cuthbertowie zdecydowali się przygarnąć dziecko z sierocińca, mieli na uwadze chłopca. Jednak Ania, dziewczynka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji, szybko zyska sympatię mieszkańców Avonlea i wywróci ich życie do góry nogami, a Zielone Wzgórze nigdy nie będzie już takie jak dawniej…

  Lucy Maud Montgomery (ur. 30 listopada 1874 w Clifton, zm. 24 kwietnia 1942 w Toronto) – kanadyjska pisarka. Miała zaledwie 21 miesięcy, kiedy po śmierci matki ojciec oddał ją na wychowanie dziadkom, z którymi spędziła dzieciństwo i młodość. Uczyła się w Charlottetown i Halifaxie. Pracowała w redakcji „Halifax Daily Echo”. Skończyła dwuletni kurs nauczycielski w Prince of Wales College, gdzie zaliczyła wszystkie zajęcia w ciągu jednego Roku i uzyskała dyplom nauczycielski pierwszej klasy. W 1905 Roku zaczęła pisać swoją pierwszą powieść – Anię z Zielonego Wzgórza. Po ślubie z prezbiteriańskim pastorem w 1911 Roku Maud zamieszkała w Ontario, gdzie wychowywała synów, prowadziła szkółkę niedzielną i dużo pisała. Za swą pracę otrzymała srebrny medal francuskiego Instytutu Literatów i Artystów. W 1923 Roku została pierwszą kobietą w historii Kanady wybraną na członkinię Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych (Royal Society of Arts) w Wielkiej Brytanii. A w 1935 Roku odznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

   

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: