Kubuś Puchatek

Audiobook: Kubuś Puchatek

 

Alan Alexander Milne

 

Janusz Gajos

 

Nasza Księgarnia

 

3 godz. 3 min.

 

Pudełko CD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

24,90 zł

24,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kubuś Puchatek

  Kubuś Puchatek

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2010
  ISBN: 978-83-10-11698-7

  Producent: Nasza Księgarnia

  To właśnie w "Kubusiu Puchatku" pierwszy raz pojawia się najsłynniejszy miś na świecie. Spotkamy tutaj przyjaciół ze Stumilowego Lasu, uwielbianych przez wiele pokoleń dzieci. Uczcimy urodziny Kłapouchego, weźmiemy udział w Przyprawie do Bieguna Północnego i zastawimy pułapkę na Słonia. Wszystko w znakomitej interpretacji Janusza Gajosa.

  Alan Alexander Milne (ur.18 stycznia 1882, zm. 31 stycznia 1956) — angielski pisarz.

  Miał dwóch starszych braci: Davida Barretta i Kennetha Johna, z których zdecydowanie wolał tego drugiego. Ojciec pisarza, John Vine Milne, był dyrektorem Henley House, prywatnej szkoły dla chłopców. Poziom w szkole, kiedy uczęszczał do niej młody Alan, był dość wysoki, a chłopak należał do najzdolniejszych uczniów. Później uczęszczał do Westminster School, a następnie do Trinity College w Cambridge, gdzie w roku 1903 ukończył matematykę.

  Po zakończeniu edukacji Alan Milne wyjechał do Londynu, gdzie rozpoczął karierę literacką. Napisał parodię przygód Sherlocka Holmesa „The Rape of the Sherlock”, przyjętą przez pismo “Vanity Fair” za sumę piętnastu szylingów. Następnie powstała utwór „Lovers in London”, który okazał się klapą i którego sam autor bardzo się wstydził. Dużo lepsza okazała się sztuka „Mr Pim Passes By”, zbiór 24 wierszy „When We Were Young”, czy wreszcie jego najsłynniejsze dzieła — „Kubuś Puchatek” oraz „Chatka Puchatka”. W swoim dorobku Alan Alexander Milne ma też powieść „Tajemnica Czerwonego Domu”, którą Raymond Chandler uznał za jeden z najlepszych kryminałów wszech czasów.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Kubuś Puchatek

  Kubuś Puchatek

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: