Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Audiobook: Czarnoksiężnik z Krainy Oz

 

L. Frank Baum

 

IRENA KWIATKOWSKA

 

AudioLiber

 

4 godz. 47 min.

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

59,90 zł

59,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Czarnoksiężnik z Krainy Oz

  Czarnoksiężnik z Krainy Oz

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Tłumaczenie: Małgorzata Pawlik-Leniarska
  Muzyka: Andrzej
  Gmitrzuk
  rok wydania: 2004
  NR KAT. AL 008
  Producent: Audio Liber

   

  Czarnoksiężnik z Krainy Oz” ukazuje się w formie audiobooka, w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej, w tłumaczeniu Małgorzaty Pawlik-Leniarskiej i z muzyką Andrzeja Gmitrzuka. Powieść jest jedną z wielu popularnych książek L. Franka Bauma, który był nie tylko pisarzem, lecz także aktorem, hodowcą drobiu czy wreszcie zarządcą teatrów. Jest autorem między innymi pozycji: „W krainie czarnoksiężnika Oza”, „Dorota u króla gnomów”, „Dorota i Oz znowu razem”.

  W „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” słuchacze audiobooka poznają małą Dorotę, która mieszka w Kansas, na rozległej i wyschniętej prerii. Pewnego dnia porywa ją huragan i tak zaczyna się jej niebezpieczna, ale zarazem ekscytująca przygoda.

  Płyty zawierają:

  CD 1. Cyklon, Narada z Manczkinami, Jak Dorotka uratowała Stracha na Wróble, Droga przez las, Ocalenie Blaszanego Drwala, Tchórzliwy Lew;

  CD 2. Podróż do Wielkiego Oza, Niebezpieczne pole makowe, Królowa Polnych Myszek, Strażnik Wrót, Cudowne Szmaragdowe Miasto Oza;

  CD 3. Poszukiwanie Złej Czarownicy, Ocalenie, Skrzydlate Malpki, Odkrycie tajemnicy Oza Straszliwego, Magiczne sztuczki Wielkiego Oszusta;

  CD 4. Jak doszło do wypuszczenia balonu, Podróż na Południe, Atak walczących drzew, Krucha Porcelanowa Kraina, Lew zostaje Królem Zwierząt, Kraj Kwadlingów, Gladia spełnia życzenie Dorotki, Znowu w domu.

  Frank L. Baum (ur. 15 maja 1856, zm. 6 maja 1919) — amerykański pisarz, najbardziej znany z serii książek, których akcja rozgrywa się w Krainie Oz. Był siódmym (z dziewiątki) dzieci Cynthii i Benjamina Warda. Ojciec pisarza był bogatym biznesmenem, który majątku dorobił się na polach naftowych w Pensylwanii. Dzieciństwo i wczesną młodość chłopiec spędził w rodzinnym domu, później został wysłany do Peekskill Military Academy, skąd po dwóch latach wrócił jednak do domu.

  Od wczesnych lat interesował się drukarstwem, już jako kilkunastolatek wraz z bratem założył amatorskie czasopismo „The Rose Lawn Home Journal”, a później — „The Stamp Collector”. W wieku 30 lat opublikował pierwszą książkę.

  Prywatnie był mężem Maud Gage, córki Matyldy Joslyn Gage, znanej działaczki na rzecz praw kobiet oraz Indian. Co ciekawe, sam Baum miał zupełnie odmienne poglądy od swojej teściowej, w trakcie wydarzeń prowadzących do masakry Siuksów nad Wounded Knee napisał rasistowski artykuł dla „Saturday Pioneer”, w którym głosił, że tubylczy Amerykanie powinni zostać wytępieni.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Czarnoksiężnik z Krainy Oz

  Czarnoksiężnik z Krainy Oz

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: