Promocja dnia

audiobook - Mity greckie: Zęby smoka - Nathaniel Hawthorne

Audiobook: Mity greckie: Zęby smoka

 

Nathaniel Hawthorne

 

Krzysztof Tyniec

 

Buka

 

Płyta z książeczką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,80 zł

39,80 zł za szt

  • Wyślij do znajomego

    Wyślij do znajomego

    Mity greckie: Zęby smoka

    Mity greckie: Zęby smoka

    Odbiorca: :

    * Pola wymagane

      lub  Anuluj

  • Rok wydania: 2019
    ISBN: 978-83-6469-029-7
    Wydawca: Buka

    Zęby smoka – ósmy mit z cyklu dwunastu Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne’a opowiada o wędrówce królowej Telefassy z synami Kadmosem, Feniksem i Kiliksem w poszukiwaniu Europy, ukochanej córki króla Agenora, porwanej przez śnieżnobiałego byka – Zeusa oraz walce, jaką stoczyli wojownicy zrodzeni z zębów smoka pokonanego przez dzielnego Kadmosa.

    „Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne’a są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (…). Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona”.

    – Joanna Olech

    Wydanie obejmuje książkę z ilustracjami Józefa Wilkonia oraz płytę CD z dźwiękową wersją mitu w interpretacji Krzysztofa Tyńca, bogato ilustrowaną muzycznie. Jest to więc historia do czytania, oglądania i słuchania, a tak podana mitologia pozostanie na długo w dziecięcej wyobraźni.

    W serii ukazały się: Dziecięcy raj, Głowa Meduzy, Złotodajna moc, Trzy złote jabłka, Cudowny dzban, Chimera, Minotaur, Zęby smoka

    30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

    Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: