Promocja dnia

audiobook - Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą - Agnieszka Frączek

Audiobook: Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

 

Agnieszka Frączek

 

MACIEJ STUHR

 

Buka

 

1 godz. 18 min.

 

Płyta z książeczką

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

39,80 zł

39,80 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

  Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2018
  ISBN: 978-83-6469-030-3
  Wydawca: Buka

  Dlaczego po mieszkaniu państwa Tuwimów pełzały gady? Jak doszło do potężnego wybuchu w ich kamienicy? Z jakiej przyczyny podróż Julka do Ameryki skończyła się w Sieradzu? Dlaczego w jego szkolnym dzienniczku aż się roiło od liliowych pałek? Czemu Tuwim myślał o pracy w (nieistniejącej, niestety…) katedrze dziwologii? Co to jest czabałakiej i jak brzmiałoby w języku esperanto: Ćwir, ćwir, czyrik? Cóż takiego kryło się w szufladzie, do której dostępu Julek bronił niczym lew? I wreszcie – czy bziki mają coś wspólnego z poezją?

  To tylko kilka spośród zagadek, których rozwiązanie znajdziecie w 7. części serii Mistrzowie Wyobraźni – opowieści o dzieciństwie Juliana Tuwima, pełnej nieprawdopodobnych (ale prawdziwych!) zdarzeń.

  Publikacja zawiera CD audio oraz książeczkę z fragmentami utworów Juliana Tuwima.

  Mistrzowie Wyobraźni

  Zapraszamy na spotkanie z mistrzami wyobraźni. Kto to taki? Wszyscy ci, którzy potrafili zaczarować codzienność i dzięki swej pasji zdobywać, odkrywać i tworzyć rzeczy, o których nie śniło się filozofom.

  W tej niezwykłej podróży odwiedzicie ulicę Korzenną w Gdańsku, gdzie zobaczycie przy pracy Jana Heweliusza, podążycie śladem muzyki Fryderyka Chopina, przyjrzycie się życiu najwybitniejszej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie i wielu innym, którzy zapisali się na kartach historii złotymi zgłoskami.

  Seria Mistrzowie Wyobraźni przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: