Gershwin

Audiobook: Gershwin

 

Lucjan Kydryński

 

Marcin Kydryński

 

PWM

 

52 min.

 

Duży digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

25,00 zł

25,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gershwin

  Gershwin

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-224-0934-3
  format: 19x 12,5 cm
  Producent: MTJ

   

   

  George Gershwin - człowiek, który jako jeden z pierwszych artystów usiłował skojarzyć pewne elementy jazzu z muzyką symfoniczną. Wprowadził je na estrady filharmonii i sceny oper. Kompozytor, którego życie to nie tylko oszałamiające sukcesy, ale też i pasma niepowodzeń. Znany dobrze w salach koncertowych i w nocnych lokalach. Jego kontrowersyjna i arcyciekawa postać jest bohaterem nowego audiobooka wydanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

  Audiobook oparty jest na tekście monografii Lucjana Kydryńskiego, wydanej przed laty przez PWM, wielokrotnie wznawianej i niezwykle popularnej. Autor z niezwykłą lekkością i precyzją językową prezentuje przebieg twórczości Gershwina na tle biograficznych szczegółów, obficie zresztą przetykanych anegdotą… Okres rozkwitu amerykańskiej muzyki rozrywkowej, w którym stawał się sławny, ludzie, wśród których się obracał, miasta, które znał i kochał, wreszcie specyficzny klimat artystycznej bohemy – wszystko to jest atrakcyjnym i barwnym tłem książki o twórcy Błękitnej Rapsodii

  Tekst książki czyta Marcin Kydryński, który swoją pracę nad audiobookiem uznał za prawdziwą przygodę: spotkanie z literacką twórczością swojego ojca oraz z jego odwieczną pasją: muzyką. Fragmenty książki przetykane są prawdziwymi rarytasami muzycznymi – utworami Gershwina w mistrzowskim wykonaniu NOSPR. Usłyszeć można fragmenty Błękitnej Rapsodii, Koncertu fortepianowego, Amerykanina w Paryżu, Merry Andrew oraz Three Quarter Blues i Promenade.

  Opinie

  Napisz opinię

  Gershwin

  Gershwin

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: