Promocja dnia

Egzekutor

Audiobook: Egzekutor

 

Stefan Dąmbski

 

Andrzej Warcaba, Piotr Warszawski

 

Aleksandria

 

3 godz. 43 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

29,00 zł

29,00 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Egzekutor

  Egzekutor

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-60313-47-3
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: Aleksandria

  "Egzekutor", znana książka Stefana Dąmbskiego, pseudonim Żbik, w latach 1942-1945 żołnierza grupy dywersyjnej podobwodu AK Rzeszów Południe, ukazuje się jako audiobook w interpretacji Andrzeja Warcaby i Piotra Warszawskiego oraz z muzyką Stanisława Szydło.

  W "Egzekutorze" słuchacze poznają skomplikowane losy autora, który w wieku zaledwie siedemnastu lat został tytułowym egzekutorem – od 1942 wykonującym wyroki na polskich kolaborantach, Niemcach, Ukraińcach, a później na przedstawicielach nowej władzy ludowej. Spowiedź spisana pod koniec życia żołnierza AK, szczególnie dziś budzi wiele dyskusji i kontrowersji. Z jednej strony jest świadectwem skrajnego poświęcenia ojczyźnie, z drugiej, beznamiętnym, samooskarżającym dokumentem kata. Kwestionując własne bohaterstwo, narrator prowadzi słuchacza audiobooka przez te niezwykle tragiczne wydarzenia historyczne i pozwala zastanowić się nad spustoszeniem, jakie czyni wojna, zarówno w całym społeczeństwie, jak i w konkretnym człowieku. Książka, której warto poświęcić czas i zobaczyć inne, ciągle rzadko opisywane oblicze II wojny światowej.

  Andrzej Warcaba — od 1986 związany z Teatrem Śląskim. W 2000 roku zdobył prestiżową nagrodę krytyki „Złota Maska”, za rolę Wurma w „Intrydze i miłości” F. Schillera oraz Paganiniego/Rzeźnika w „Rzeźni” S. Mrożka. Dwukrotnie został najpopularniejszym aktorem Teatru Śląskiego, zdobywając nagrodę publiczności „Pegaz Teatru Śląskiego” (sezon artystyczny 2005/2006 oraz 2006/2007). W roku 2009 ponownie otrzymał Złotą Maskę tym razem za rolę tytułową w „Barbarze Radziwiłłównie z Jaworzna-Szczakowej” oraz Braukmanna w „Zdobycie bieguna południowego” w Teatrze Śląskim. Doskonały lektor, świetnie poradził sobie także z interpretacją "Egzekutora" w wersji audio.

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Egzekutor

  Egzekutor

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: