Obniżka! Edward Gierek Przerwana dekada

Audiobook: Edward Gierek Przerwana dekada

 

Janusz Rolicki

 

TOMASZ MARZECKI

 

StoryBox

 

11 godz. 37 min.

 

Pudełko DVD

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

13,97 zł

-30%

19,95 zł brutto

13,97 zł za szt

Offer ends in:

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Edward Gierek Przerwana dekada

  Edward Gierek Przerwana dekada

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-62121-13-7
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox


  Edward Gierek. Przerwana dekada”, książka Janusza Rolickiego, autora publikacji „Brałem łapówki”, ukazała się 10 lat po utracie przez Edwarda Gierka stanowiska na scenie politycznej, teraz zaś doczekała się wersji na audiobook w interpretacji Tomasza Marzeckiego. Wywiad został opublikowany z potrzeby oceny epoki Polski Ludowej, epoki blasków i cieni. Edward Gierek, górnik w czwartym pokoleniu, opowiada o swoim trudnym dzieciństwie, o życiu na emigracji, o swojej drodze na szczyt PZPR. Wywiad ukazuje słuchaczom audiobooka motywy kierujące Gierkiem przy podejmowaniu trudnych decyzji.

  Janusz Rolicki

  Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako reporter tygodnika "Polityka", jako kierownik działu reportażu, a następnie zastępca redaktora naczelnego "Kultury". W Telewizji Polskiej kolejno obejmował funkcje: naczelnego redaktora publicystyki kulturalnej, dyrektora programowego ds. artystycznych i dyrektora generalnego ds. artystycznych. Współtworzył i występował jako prezenter programów telewizyjnych. W latach 1996-2001 pełnił funkcje redaktora naczelnego "Trybuny". Obecnie związany m.in. z gazetą "Fakt" i tygodnikiem "Uważam Rze". Autor licznych reportaży, laureat najważniejszych krajowych nagród dziennikarskich."

  „Odmówiono mi prawa do obrony, skazano na niesławę i poniżenie… Tej książki nie dyktowała chęć zemsty… Liczę na zrozumienie i sprawiedliwy osąd tego, czego dokonałem, a także tego, czego dokonać nie mogłem”.

  „Fragment z Posłowia — Edward Gierek, Katowice, 1990 rok.

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Edward Gierek Przerwana dekada

  Edward Gierek Przerwana dekada

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: