Promocja dnia

audiobook - Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall

Audiobook: Zdążyć przed Panem Bogiem

 

Hanna Krall

 

Dorota Landowska, Mariusz Bonaszewski

 

Wydawnictwo Literackie

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

26,90 zł

26,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Zdążyć przed Panem Bogiem

  Zdążyć przed Panem Bogiem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2020
  ISBN: 978-83-0807-078-9
  Wydawca: Wydawnictwo Literackie

  „- Pan Bóg już chce zgasić świeczkę, a ja muszę szybko osłonić płomień, wykorzystując jego chwilową nieuwagę. Niech się pali choć trochę dłużej, niż On by sobie życzył. To jest ważne: On nie jest za bardzo sprawiedliwy. To jest również przyjemne, bo jeżeli się coś uda – to bądź co bądź Jego wywiodło się w pole…

  - Wyścig z Panem Bogiem? Cóż to za pycha!

  - Wiesz, kiedy człowiek odprowadza innych ludzi do wagonów, to może mieć z Nim później parę spraw do załatwienia. A wszyscy przechodzili koło mnie, bo stałem przy bramie od pierwszego do ostatniego dnia. Wszyscy, czterysta tysięcy ludzi przeszło koło mnie”.

  - fragment książki

  To książka o Marku Edelmanie – lekarzu, ostatnim dowódcy powstania w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku. To książka o ludziach, którzy mu w życiu towarzyszyli – o powstańcach, zakonnicach, dawnych akowcach, kobietach, które kochał, o lekarzach i pacjentach.

  To książka, która zyskała światowy rozgłos. Od ponad czterdziestu lat kolejne pokolenia poznają tę niezwykłą opowieść o bohaterstwie, dobroci i odwadze, które przeplatają się z podłością i strachem.

  Na okładce znajduje się zdjęcie Marka Edelmana zrobione w klinice profesora Jana Molla, jednego z twórców polskiej kardiochirurgii. Profesor Mooll, z którym doktor Edelman współpracował, jest także wśród bohaterów tej opowieści.

  Opinie

  Napisz opinię

  Zdążyć przed Panem Bogiem

  Zdążyć przed Panem Bogiem

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: