Promocja dnia

Obniżka! Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska

Audiobook: Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska

 

Stanisław Grzesiuk

 

ARKADIUSZ BAZAK

 

36 godz. 28 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

StoryBox

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,97 zł

-30%

49,95 zł

34,97 zł za szt

Storybox 09.07

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska

  Grzesiuk. Pakiet. Trylogia czerniakowska

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2018
  ISBN: 978-83-8146-037-8
  Wydawca: Storybox

  „Boso, ale w ostrogach” –  Pierwsza część autobiografii Grzesiuka, której tytuł był jednocześnie mottem życiowym autora. Barwna, pełna humoru opowieść o dorastaniu w przedwojennym Czerniakowie, dzielnicy warszawskiej biedoty. W tle – sugestywnie przedstawiony folklor warszawskiej ulicy lat 30. XX wieku.

  „Pięć lat kacetu” – Druga i przez wielu uznawana za najlepszą cześć autobiografii Grzesiuka, przedstawiająca losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć do wyzwolenia.

  „Na marginesie życia” – Trzecia i ostatnia część autobiografii Stanisława Grzesiuka opowiada o zmaganiu z ciężką chorobą – gruźlicą – leczeniu i związanych z tym pobytach w szpitalach i w sanatoriach. Pomimo kolejnych operacji i kiepskich rokowań lekarzy „Na marginesie życia” tchnie optymizmem i życiową energią. Tu także usłyszymy niepowtarzalny język Grzesiuka, charakterystyczne dla warszawskiego Czerniakowa konstrukcje słowne, właściwy autorowi humor i dystans do przeciwności losu.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: