Cicha jak ostatnie tchnienie

Cicha jak ostatnie tchnienie
Audiobook w pliku

 

Joe Alex

 

Tomasz Bielawiec

 

StoryBox

 

6 godz. 7 min.

 

169 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Cicha jak ostatnie tchnienie

  Cicha jak ostatnie tchnienie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-62121-25-0
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Powieść „Cicha jak ostatnie tchnienie”, ukazująca się w formie audiobooka w interpretacji Tomasza Bielawca, jest jedną z książek traktujących o przygodach Joe’go Alexa, autora powieści kryminalnych, detektywa-amatora, który całkiem dobrze sobie radzi z rozwiązywaniem trudnych spraw. Joe Alex to także przyjaciel pewnego inspektora policji ze Scotland Yardu – Benjamina Parkera, któremu pomaga rozwiązywać zawiłe zagadki.

  Akcja „Cichej jak ostatnie tchnienie” rozpoczyna się w Wydawnictwie Quarendon Press, świętującym właśnie wydanie pięciomilionowego egzemplarza książki poczytnej autorki. Właściciel chce, aby impreza odbyła się w wyjątkowym miejscu, dlatego postanawia kupić stary, stojący na przybrzeżnej skale zamek, gdzie trzysta lat wcześniej popełniono zbrodnię doskonałą. Na uroczystość przybywają najznakomitsi autorzy kryminałów – wśród nich Joe Alex – oraz specjaliści w dziedzinie zbrodni, pragnący zmierzyć się z tajemnicą twierdzy. Niestety już pierwszej nocy w jednej z komnat dokonane zostaje morderstwo, zaś – jak się wkrótce okaże – ofiar niewinnej z pozoru zabawy będzie więcej. Czy morderca ukrywa się w zamku, czy jest nim ktoś z uczestników imprezy, czy może w mrokach  zamczyska znów pojawia się zamordowana wieki temu Biała Dama, pragnąca zemsty za opisane w legendzie cierpienie? Która z tych odpowiedzi jest prawdziwa, przekonać się można, zapoznając się z „Cichą jak ostatnią tchnienie” w wersji audio.

  Maciej Słomczyński
  (1922-1998) - pseud. Joe Alex. Wybitny tłumacz literatury anglosaskiej, wzbogacił kulturę polską o znakomite przekłady wszystkich dzieł Williama Shakespeare`a, jak też innych arcydzieł, przykładowo "Ulissesa" Jamesa Joyce`a i "Raju utraconego" Johna Miltona. Autor przełożonych na kilkanaście języków kryminałów, między innymi „Powiem wam jak zginął”, „Śmierć mówi w moim imieniu”, „Jesteś tylko diabłem”, „Cichym ścigałam go lotem”, „Zmącony spokój Pani Labiryntu”, „Gdzie przykazań brak dziesięciu”, „Piekło jest we mnie”, „Cicha jak ostatnie tchnienie”, których łączny nakład osiągnął kilka milionów egzemplarzy.

   

   

   

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: