Boso ale w ostrogach

Boso ale w ostrogach
Audiobook w pliku

 

Stanisław Grzesiuk

 

ARKADIUSZ BAZAK

 

StoryBox

 

10 godz. 13 min.

 

279 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Boso ale w ostrogach

  Boso ale w ostrogach

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • ISBN: 978-83-61592-19-8
  format:
  19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  "Boso, ale w ostrogach" stanowi pierwszą część autobiograficznej trylogii, na którą składają się jeszcze tytuły "Pięć lat kacetu" oraz "Na marginesie życia". Grzesiuk, z zawodu elektromechanik, z zamiłowania i talentu pisarz, pieśniarz oraz propagator przedwojennego folkloru stolicy i gwary warszawskiej, często nazywany był bardem z Czerniakowa. Właśnie o dorastaniu w warszawskim Czerniakowie opowiada książka "Boso, ale w ostrogach".

  Styl Grzesiuka cechuje prosty, lecz jednocześnie barwny język oraz humor, obecny nawet wtedy, kiedy —  jak w "Pięciu latach kacetu" — pisze o obozach koncentracyjnych. Pisarz najpierw przez kilka miesięcy przebywał w Dachau, później zaś w Mauthausen-Gusen. W obozach nabawił się gruźlicy płuc, na którą finalnie zmarł w 1963 roku. Swoje zmagania z chorobą opisał — również w sposób niepozbawiony humoru — we wspomnianej już książce " Na marginesie życia".

  Powieść "Boso, ale w ostrogach" w wersji audio czyta Arkadiusz Bazak.

  — Do żadnego gimnazjum nie chodziłem — odpowiedziałem zadowolony, że spotka ich rozczarowanie. — Mnie uczyła ulica. I chyba źle nie wyuczyła, prawda? Roześmieli się wszyscy, zadowoleni z dowcipu. Po moim powiedzeniu o nauce sprzedawania gazet nikt mi nie uwierzył, że nie chodziłem do żadnego gimnazjum. A gdy jeszcze powiedziałem, że zaproszenie na bal znalazłem na ulicy — uznali mnie za bardzo tajemniczego człowieka.

   Stanisław Grzesiuk (1918 - 1963) polski pisarz, pieśniarz, z zawodu elektromechanik. Działacz społeczno-lewicowy, antyklerykał i ateista. Autor i wykonawca piosenek: "Siekiera,motyka", "U cioci na imieninach", "Nie masz cwaniaka pod warszawiaki" oraz "Komu dzwonią".

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: