NLP wg Dantego

NLP wg Dantego
Audiobook w pliku

 

Jan Raudner

 

Hubert Chłopicki, Robert Grabka

 

Złote Myśli

 

5 godz. 26 min.

 

150 MB

 

16,90 zł

16,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  NLP wg Dantego

  NLP wg Dantego

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7701-300-8
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Złote Myśli

  Gdy w XIV wieku Dante Alighieri pisał "Boską Komedię", z pewnością nie przypuszczał, że kilkaset lat później zainspiruje ona Jana Raudnera do napisania książki, która może faktycznie zmienić oblicze świata, oddziałując na coś, co ma największy wpływ na to, co ludzie osiągają w życiu... No dobra, trochę przesadzone słowa, ale zaraz zobaczysz dlaczego. Chodzi bowiem o komunikację

  Powstało wiele książek (można by powiedzieć, że wręcz zbyt dużo), na temat NLP (neurolingwistyczne programowanie), ale mało która z nich traktuje ten temat w tak niezwykły i trafiający do umysłu czytelnika sposób. Autor, skupiając się bardzo na praktycznych aspektach, zadaje pytania i pomaga znaleźć na nie odpowiedzi. Ale nie idzie na łatwiznę. Pyta bowiem:

  • Jak jest naprawdę?
  • Czy możliwe jest przewidzenie reakcji na informację?
  • Które z wypowiedzi i z jakiego powodu są wiarygodne?
  • Dlaczego niektóre wypowiedzi powodują niewłaściwe emocje?

  Autor wykorzystuje NLP (neuro lingwistyczne programowanie), aby odkrywać kluczowe aspekty naszego życia i pokazywać, jaki mają wpływ na to, co osiągamy, jakimi ludźmi jesteśmy i jakimi możemy się stać. Są bowiem techniki, które niektórzy wykorzystują niecnie, do złych celów. Do manipulacji ludźmi. Ale to droga donikąd. Dla średniowiecznego Dantego cnota była bardzo ważna i jest to także odzwierciedlone w tej oryginalnej książce, w której już od samego początku autor burzy nasz światopogląd

  "Jeśli uważasz to za obłudę i wydaje Ci się, że należy mówić ludziom to, co się o nich myśli, jesteś w poważnym błędzie. Mówienie ludziom tego, co o nich myślisz, nie jest szczerością - jak Cię być może uczono - a jedynie wyartykułowaniem twoich opinii, albo jak wielu dopadł cię syndrom "uświadamiania".

  Szczery jesteś wtedy i tylko wtedy, gdy mówisz ludziom to i tylko to, czego chcą słuchać. Jednak by tego dokonać, musisz najpierw słuchać i słyszeć, patrzeć i widzieć, odczuwać i współodczuwać. Tylko wtedy masz szansę być szczery.

  Jeśli zaś myślisz, że należy ludziom mówić tylko same pozytywne słowa, tylko ich chwalić, wiedz, że nie na tym polega szczerość. Są ludzie, którzy chcą i potrzebują dosadnych słów - gdy im ich nie dasz, będą czuć się niedobrze".

  - Jan Raudner, autor książki 
  "NLP wg Dantego", jeden z pierwszych zagranicznych trenerów NLP, który rozpropagował tę metodologię w Polsce. Założyciel i honorowy przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia NLP (neurolingwistyczne programowanie).

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: