Żyj i bogać się

Żyj i bogać się
Audiobook w pliku

 

Arkadiusz Bednarek

 

Robert Grabka

 

Złote Myśli

 

5 godz. 0 min.

 

139 MB

 

22,90 zł

22,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Żyj i bogać się

  Żyj i bogać się

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7701-290-1
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Złote Myśli

  Ekonomiści z Uniwersytetów Kentucky, Pittsburg i Vanderbilt starali się odpowiedzieć na pytanie, co się dzieje, jeżeli osoby będące w słabej kondycji finansowej otrzymają nagle duży zastrzyk gotówki. Zebrali dane od 35 tysięcy osób, które w latach 1993–2002 wygrały na loterii Florida's Fantasy 5 łącznie ponad 150 mln dolarów, i porównali z danymi stanowego rejestru bankructw.

  Ich odkrycia opublikowanie w "The Review of Economics and Statistics" jesienią roku 2010 pokazują, że duże wygrane na loteriach nie mają większego wpływu na zredukowanie prawdopodobieństwa bankructwa. Ponad 1900 zwycięzców zbankrutowało w ciągu pięciu kolejnych lat.

  Dlaczego tak się dzieje?

  Badacze starają się wyjaśniać, że przyczyna tkwi w innym traktowaniu pieniędzy, które pojawiają się jako nieprzewidziany, dodatkowy przychód oraz że osoby, które wygrywają najczęściej, nie mają odpowiedniej edukacji finansowej. Są to bardzo ważne drogowskazy, które pokazują nam, że aby stać się osobą wolną finansowo, potrzebne są dwie rzeczy: odpowiednie wzorce mentalne oraz właściwa wiedza...

  I o tym właśnie jest ta książka.

  Oraz o tym, jak SAMODZIELNIE, o własnych siłach,

  możesz stać się osobą niezależną finansowo.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: