audiobook - Pomorzanie - Agnieszka Gładzik

Pomorzanie
Audiobook w pliku

 

Agnieszka Gładzik

 

JOANNA DOMAŃSKA

 

StoryBox

 

12 godz. 50 min.

 

633 MB

 

29,95 zł

29,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pomorzanie

  Pomorzanie

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2018
  ISBN: 978-83-8146-168-9
  Wydawca: Storybox

  Wiosna roku 1945. W ruinach zniszczonego Szczecina spotykają się młoda Polka i Niemka. Pomimo przeciwności losu między dziewczętami nawiązuje się więź, która zdeterminuje całe ich życie. Rozdzielone przez historię i politykę wrogich sobie krajów, usiłują zmierzyć się z trudną przeszłością i odnaleźć własną tożsamość.

  Współczesny Szczecin. Po latach rozłąki na nowo przecinają się drogi dawnych przyjaciół. Rozczarowani życiem na emigracji, pragną powrotu do stanu sprzed wyjazdu, lecz najpierw muszą stawić czoło problemom, które skłoniły ich do opuszczenia kraju i zerwania kontaktów. Kiedy nad jedną z nich wisi widmo śmiertelnej choroby, pozostali odkładają dawne animozje, usiłując znaleźć sposób na odwleczenie nieuchronnego.

  Od odbudowy dawnych niemieckich miast, przez działania szpiegowskie na terenie Berlina Zachodniego i antykomunistyczne demonstracje na Pomorzu Zachodnim, powieść prowadzi nas przez nowożytną historię Polski i RFN, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie o znaczenie i cenę przyjaźni w czasach zarówno podziałów, jak i pozornej otwartości.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: