Dolina światła

Dolina światła
Audiobook w pliku

 

Aleksander Minkowski

 

Aleksander Minkowski

 

Siedmioróg

 

11 godz. 58 min.

 

320 MB

 

24,99 zł

24,99 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Dolina światła

  Dolina światła

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2015
  ISBN:
  978-83-7791-427-4
  Producent: Siedmioróg

  Dolina Światła jest opowieścią o przyjaźni, miłości i władzy.Szesnastoletni Marcel trafia do odciętego od świata sanatorium, położonego w tajemniczej dolinie okrytej buddyjską legendą. Diaboliczny dr Jael jest tu bezlitosnym despotą, a rówieśnicy Marcela żyją wśród intryg, zdrad i walk o władzę – jak dorośli w państwie totalitarnym. Marcel nie godzi się na nikczemności i łajdactwa. Tu, w Dolinie Światła, przeżywa swój pierwszy bunt przeciwko niesprawiedliwości. A równocześnie swoją pierwszą wielką miłość.

  Genialnie przeczytana przez autora (ponad 11 godzin nagrania) Dolina Światła w formie audiobooka okazuje się jeszcze bardziej pasjonującą i tajemniczą powieścią niż w pierwotnej formie książkowej.

  Dolina Światła jest lekturą szkolną obowiązującą w gimnazjum.

  Aleksander Minkowski urodził się w Warszawie pod znakiem Ryb. Wojenne lata spędził z rodzicami na głodowym syberyjskim zesłaniu. Po wojnie zdał maturę we Wrocławiu i po raz pierwszy się zakochał, a w Warszawie ukończył filologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pisał już wtedy nowele, scenariusze, powieści. Z Grubego i Szaleństwa Majki Skowron powstały seriale telewizyjne. Uzbierał wiele nagród literackich, wykładał na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Pisze o miłości, przyjaźni i buncie przeciw złu. Dolinę Światła uważa za alegoryczną opowieść o totalitaryzmie, a równocześnie za swoją najlepszą powieść dla młodzieży.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: