Pan Wołodyjowski

Pan Wołodyjowski
Audiobook w pliku

 

Henryk Sienkiewicz

 

MIECZYSŁAW VOIT

 

StoryBox

 

24 godz. 22 min.

 

670 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pan Wołodyjowski

  Pan Wołodyjowski

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2009
  ISBN: 978-83-61592-52-5

  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

  Pan Wołodyjowski”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Mieczysława Voita, to jedna z pozycji z bogatego dorobku Henryka Sienkiewicza, autora wielu nowel, między innymi „Starego sługi”, „Hani”, „Szkiców węglem” oraz powieści „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Potopu”, „Bez dogmatu”, „Rodziny Połanieckich”, „Quo Vadis”.

  Nieśmiertelne utwory pisarza — wbrew niektórym krytykom literackim — kryją w sobie jeszcze wiele nieodkrytych skarbów i wciąż domagają się nowej interpretacji — czego przykładem świetna książka eseistyczna Ryszarda Koziołka, „Ciała Mickiewicza. Studia o płci i przemocy”.

  "Pewnego pięknego dnia jesienią siedział sobie pod cienistym dachem letnika pan Andrzej Kmicic i popijając miód poobiedni, spoglądał przez obrosłe dzikim chmielem kraty na żonę, która przechadzała się pięknie umiecioną ulicą przed letnikiem. Niewiasta była urodziwa nad miarę, jasnowłosa, o pogodnej, nieledwie anielskiej twarzy. Chodziła z wolna i ostrożnie, bo było w niej pełno powagi błogosławieństwa.

  Pan Andrzej Kmicic patrzył na nią okrutnie rozkochany. Gdzie się ruszyła, tam wzRok jego zwracał się za nią z takim przywiązaniem, z jakim pies wodzi oczyma za panem. Chwilami zaś uśmiechał się, bo był z jej widoku rad bardzo, i wąsa do góry podkręcał..."

  "Pan Wołodyjowski" jest zwieńczeniem Trylogii. Henryk Sienkiewicz połączył istotne wątki: losy Zagłoby, Skrzetuskiego i tytułowego Michała Wołodyjowskiego. Opowieść o miłości, przyjaźni, zazdrości, nienawiści i zdradzie przedstawionych na tle wojen z Turcją.

  Henryk Sienkiewicz (1846 - 1916) - wybitny polski powieściopisarz i publicysta. Jeden z najpopularniejszych pisarzy XX wieku. W 1905 został Laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za "całokształt twórczości".

  Produkty powiązane

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: