Starzyzna

Starzyzna
Audiobook w pliku

 

Stefan Darda

 

Zbigniew Moskal

 

StoryBox

 

9 godz. 15 min.

 

255 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Starzyzna

  Starzyzna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN:
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox

   

  Gdy Witold Uchman po raz pierwszy trafia na Lubelszczyznę, nie podejrzewa nawet, jak mroczne i przerażające tajemnice mogą kryć się w spokojnej na pozór okolicy. Dziennikarskie śledztwo i zapiski z tajemniczego brulionu zaprowadzą go do Starzyzny – mrocznej, zawieszonej w czasie wsi, której mieszkańcy uwikłani są w nierówną walkę z nieczystą siłą. Uchman decyduje się stawić czoła klątwie, choć ma świadomość, że gra toczy się o najwyższą stawkę. Próbując uratować mieszkańców wioski, podejmie walkę z upływającym czasem i własnymi słabościami. Starzyzna to przestrzeń, w której nie obowiązują żadne reguły, zaś upiory walczą o zawładnięcie ludzkimi umysłami. Uchman zaryzykuje wiele, aby dowiedzieć się, czy droga z demonicznej wioski do realnego świata jest faktycznie definitywnie zamknięta.

  „Starzyzna” – to druga część „Czarnego Wygonu”. Znakomita kontynuacja powieści ani na jotę nie ustępuje klimatowi poprzednich książek Dardy. Mistrzowsko skonstruowana fabuła, intrygujące wątki i wspaniale nakreślone postaci – to cechy, którymi autor po raz kolejny udowadnia, że nie bez przyczyny jego książki porównywane są do prozy Stephena Kinga. Kontrast pomiędzy realnym światem a przestrzenią, w której toczy się walka między człowiekiem a nieczystą siłą, wyostrza zmysły i każe pracować wyobraźni czytelnika na najwyższych obrotach po to, by stworzyć mroczną, pełną zaskakujących zwrotów akcji historię, którą czyta się z zapartym tchem…a czasem i duszą na ramieniu.

  Stefan Darda (1972) urodził się w Tomaszowie Lubelskim. W czasie studiów na UMCS w Lublinie koncertował i nagrywał albumy z folkowym zespołem "Orkiestra świętego Mikołaja". Jego pasją są turystyka i żeglarstwo, zaś poezję i fotografię określa jako hobby. W roku 2006 rozpoczął pracę nad pierwszym opowiadaniem, które przerodziło się w powieść Dom na wyrębach. W 2009 roku książka została nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W roku 2011 książki Dardy zdobyły najwięcej nominacji do tego najbardziej prestiżowego wyróżnienia polskiej literatury fantastycznej. Wśród nominowanych utworów za rok 2010 znalazły się powieści: Czarny Wygon. Słoneczna Dolina oraz Czarny Wygon. Starzyzna, a także opowiadanie Ostatni telefon.

  26 innych audiobooków w tej samej kategorii: