Słoneczna dolina

Słoneczna dolina
Audiobook w pliku

 

Stefan Darda

 

Wiktor Zborowski

 

StoryBox

 

10 godz. 28 min.

 

288 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Słoneczna dolina

  Słoneczna dolina

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-62121-14-4
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox


  Słoneczna dolina to nowy horror Stefana Dardy, który debiutował w 2008 powieścią Dom na wyrębach, nominowaną do nagrody Sfinks w kategorii „Polskie powieści roku” —zajęła piąte miejsce. Została także nominowana Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Słoneczna dolina, ukazująca się w formacie audiobooka w interpretacji Wiktora Zborowskiego, podobnie jak debiut, traktuje o wierzeniach ludowych.
  Książka przedstawia historię Witolda Uchmanna, doświadczonego dziennikarza, od jakiegoś czasu pracującego w ogólnopolskim czasopiśmie, w dziale zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia dostaje mailową informację od młodego mężczyzny, który twierdzi, że na Roztoczu, niedaleko Zwierzyńca, jest przeklęte, prawie nikomu nieznane miejsce. Dziennikarz, pomimo ostrzeżeń, które przekazuje mu najbliższy przyjaciel, decyduje się na spotkanie z informatorem i udaje się do wioski. Rzeczywistość, chowająca się za niewinnie brzmiącą nazwą „Słoneczna Dolina”, faktycznie okaże się przerażająca.
  Stefan Darda — urodził się w Tomaszowie Lubelskim. W czasie studiów na UMCS w Lublinie koncertował i nagrywał albumy z folkowym zespołem Orkiestra świętego Mikołaja. Jego pasją są turystyka i żeglarstwo, mianem swojego hobby określa natomiast poezję i fotografię. Jego twórczość — podobnie jak twórczość Stephena Kinga, do którego Darda jest czasem porównywany — często osadzona jest na prowincji. Na Roztoczu rozgrywa się także akcja — podobnie jak akcja Słonecznej doliny , która stanowi pierwszy tom cyklu Czarny Wygon —akcja powieści zatytułowanej Starzyzna.

  26 innych audiobooków w tej samej kategorii: