Nawiało nam burzę

Nawiało nam burzę
Audiobook w pliku

 

Jarosław Abramow-Newerly

 

Ksawery Jasieński

 

StoryBox

 

17 godz. 59 min.

 

495 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Nawiało nam burzę

  Nawiało nam burzę

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN: 978-83-61592-02-0
  format: 19 x 13,5 cm
  Producent: StoryBox


  "Sypie drobny, suchy śnieg. Od roku zabieram się do napisania tej książki. Ma się dziać w zapadłym kącie Polski, której juz nie ma. Na próżno szukam tego pierwszego zdania. Pada drobny, suchy śnieg, a ja idę ze swym psem i własnie mija nas sąsiadka Rosjanka... No proszę, przy St. Michaels College mija mnie drugi sąsiad Rosjanin z dużym psem collie.
  I nagle olśnienie:
  - Człowieku! Czego ty szukasz? Porażony odkryciem widzę już tylko pierwszą scenę. Będzie to skok przez rzekę Zbrucz, którą tamten zbieg musiał pokonać. Jedno jest pewne. Sypał wtedy drobny, suchy śnieg. Tak własnie zacznę..."

  "17 września 1939 r. do Hadyńkowiec nawiało burzę". Posłuchaj pełnej autentyzmu opowieści o dramatach polsko - ukraińskiej rodziny, którą nawałnica rozrzuciła po całym świecie.

  Jarosław Abramow-Newerly (ur. 17 maja 1933 w Warszawie) - pisarz, satyryk, kompozytor, autor słuchowisk, spektakli, widowisk telewizyjnych i tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez Annę Marię Jopek, Tadeusza Łomnickiego, Zofię Kucównę. Od wielu lat mieszka na przemian w Warszawie i w Toronto.

  Do jego najbardziej znanych książek należą: "Licytacja", "Co pan zgłasza", "Pięć minut sławy", "Alianci", "Lwy mojego podwórka", "Młyn w piekarni", "Lwy wyzwolone", do najbardziej znanych piosenek: "Bohdan, trzymaj się", "I była plaża", "Ładny kram, jestem sam", "Miłość na prowincji", "Piękne dziewczęta na ekrany", oraz kilka, których współautorką pozostaje Agnieszka Osiecka - "Mówiłam żartem", "Widzisz, mała", "Zrewiduj mnie".

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: