Grobowce Atuanu. Ziemiomorze, tom II

Grobowce Atuanu. Ziemiomorze, tom II
Audiobook w pliku

 

Ursula K. Le Guin

 

Andrzej Ferenc

 

Prószynski

 

4 godz. 58 min.

 

137 MB

 

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Grobowce Atuanu. Ziemiomorze, tom II

  Grobowce Atuanu. Ziemiomorze, tom II

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2015
  ISBN:978-83-7961-242-0
  format: 12,5 x 14
  Producent: Prószyński i S-ka
  Drugi tom cyklu Ziemiomorze.

  W podziemnych grobowcach na wyspie Atuan trwają w półśnie Bezimienni - mroczne bóstwa ziemi, nieśmiertelne i silne, mimo że pozbawione twórczych mocy, wciąż zdolne do niszczenia. Młoda dziewczyna Tenar już jako dziecko została wybrana ich kapłanką. Pewnego dnia dziewczyna staje przed wyborem - ostatecznie wyrzec się siebie, własnego imienia i woli, zachowując władzę, której udzieliły jej potęgi ciemności i śmierci, albo wybrać trudną, czasami bolesną wolność, opowiadając się po stronie życia i światła.

  Czarnoksiężnik Ged, zwany Krogulcem, poszukujący w podziemiach ukrytej połówki magicznego pierścienia, stara się pomóc Tenar, ale decydujący krok musi wykonać sama...

  „Grobowce Atuanu” to druga część cyklu Ziemiomorze, przez znawców zgodnie obwołanego arcydziełem światowej literatury fantasy.

  Saga o Ziemiomorzu to nic innego jak opowieść o dojrzewaniu, o wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i ducha rywalizacji, dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości, a też zrozumienia ograniczoności ludzkich działań. Im większa moc i im większa władza, tym większa odpowiedzialność.

  „Wysokie Obcasy”

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: