Gra wstępna

Gra wstępna
Audiobook w pliku

 

Tomasz Jastrun

 

ARKADIUSZ BAZAK

 

StoryBox

 

7 godz. 42 min.

 

212 MB

 

17,95 zł

17,95 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Gra wstępna

  Gra wstępna

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2011
  ISBN
  978-83-61592-27-3
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Story Box

  "Gra Wstępna" to wybór 62 felietonów Tomasza Jastruna, które ukazywały się cyklicznie w "Notatniku erotycznym" na łamach pisma "Twój Styl". Jastrun, poeta, prozaik, felietonista (pisywał do paryskiej "Kultury", "Polityki", "Rzeczpospolitej", "Elle")oraz krytyk literacki, syn poety Mieczysława Jastruna i poetki Mieczysławy Buczkówny, autor takich pozycji jak "Bez usprawiedliwienia", "Promienie błędnego koła", "Na skrzyżowaniu Azji i Europy", "Biała łąka", "Czas pamięci i zapomnienia", "Węzeł Polski", "Obok siebie", "Miłość-niemiłość", "Powitania i pożegnania".

  Słuchacze "Gry Wstępnej", którą w formacie audiobooka czyta Arkadiusz Bazak, zastaną charakterystyczny dla Jastruna styl, pełen paradoksów, ciętej ironii i refleksji nad przemijaniem.

  "Erotyka to też sztuka… Przy pisaniu o erotyce ratuje mnie nie tyle wiedza i doświadczenie, ile forma. Jest ona też ważna, gdy uprawia się seks. Nie tylko forma w znaczeniu kondycji, ale kształtu i oprawy. Jak stworzyć taka atmosferę, by ten akt, by ten akt, który próbuje nas zbliżyć do zwierzęcego świata, przerodzić w magiczne misterium? Tu nawet delikatność może być brutalna, a brutalność delikatna. Wszystko jest w naszych rękach i ustach. Słowo potrafi dotykać czulej niż ręka, a dłoń powiedzieć więcej niż język". Fragment felietonu "Poezja podwiązek".

  Tomasz Jastrun (ur. 15 września 1950 w Warszawie) — polski poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki i reporter. Absolwent polonistyki. Syn poetów Mieczysława Jastruna i Mieczysławy Buczkówny. W czasach PRL związany z opozycją demokratyczną, należał do „Solidarności”; w jego mieszkaniu znajdował się nawet punkt dystrybucji publikacji niezależnych. Brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina; po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się przez kilka miesięcy.

  Pisał felietony dla paryskiej „Kultury”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeka”, „Twojego Stylu”, „Zwierciadła” oraz „Wprost”.

   

   

   

  16 innych audiobooków w tej samej kategorii: