Kryzys i upadek cesarstwa zachodniorzymskiego, nr 15

Kryzys i upadek cesarstwa zachodniorzymskiego, nr 15
Audiobook w pliku

 

Ryszard Kulesza

 

Ryszard Kosecki i Karol Stempkowski

 

COIG

 

45 min.

 

20 MB

 

9,90 zł

9,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kryzys i upadek cesarstwa zachodniorzymskiego, nr 15

  Kryzys i upadek cesarstwa zachodniorzymskiego, nr 15

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN:
  5905548572543
  format: 13x18,5
  cm
  Producent: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

  „III wiek otwiera nowy etap w dziejach Rzymu. Ciągłe wojny i walki o władzę rujnowały gospodarkę prowadząc do zubożenia ludności. Mimo przejściowych sukcesów cesarstwu nie udało się powstrzymać ogólnego rozkładu, który przypieczętowały najazdy Germanów, doprowadzając w V wieku do upadku państwa. Zagrożenia zewnętrzne, przed którymi stanął Rzym na początku III wieku miały dwojaki charakter. Na Wschodzie ich źródłem była polityka państwa perskiego. Odwołując się do tradycji Achemenidów stworzyło ono poważne zagrożenie dla wschodnich prowincji Cesarstwa Rzymskiego. Armia perska ze swą świetną pancerną jazdą okazała się trudnym dla Rzymian przeciwnikiem. ...”

  Wykłady zostały przygotowane w celu urozmaicenia prowadzonych zajęć lekcyjnych z historii, jako materiał dla poszerzenia wiedzy poza podręcznikowej dla uczniów.
  Ciekawostki i odniesienia do źródeł historycznych, odkryją przed słuchaczami nieznane fakty z historii, gwarantując łatwy i dogłębny sposób zdobywania wiedzy.
  Dostępne w postaci pojedynczych wykładów, szczególnie przydatne dla osób, które samodzielnie chcą przygotować się do egzaminów, sprawdzianów lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.
  Seria wykładów to doskonały prezent dla osób, które pasjonują się historią.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: