Promocja dnia

Religia rzymian i chrześcijanie, nr 14

Religia rzymian i chrześcijanie, nr 14
Audiobook w pliku

 

Ryszard Kulesza

 

Ryszard Kosecki i Karol Stempkowski

 

COIG

 

29 min.

 

13 MB

 

9,90 zł

9,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Religia rzymian i chrześcijanie, nr 14

  Religia rzymian i chrześcijanie, nr 14

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN:
  5905548572536
  format: 13x18,5
  cm
  Producent: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

  „Do cech charakterystycznych pierwotnej religii rzymskiej należy bezosobowość bóstw i ścisła ich specjalizacja. Jedne czuwały nad zasiewem zbóż inne strzegły nasion znajdujących się w ziemi, jeszcze inne ich wzejścia. Nie bez złośliwości opowiada o tym św. Augustyn, wielki pisarz chrześcijański z przełomu IV i V wieku naszej ery: „Rzymianie nie uznali za stosowne powierzyć zarządzania okolicami wiejskimi jakiemuś jednemu bóstwu lecz równinę oddali bogini ról Rusinie, grzbiety gór Jugatynowi, nad pagórkami ustanowili Kollatynę, nad dolinami Wallonię. Nie mogli nawet znaleźć takiej jednej Segecji, by raz na zawsze oddać jej w opiekę zasiewy, lecz nad ziarnem dopiero posianym, dopiero znajdującym się w ziemi woleli ustanowić boginię Seję. ...”

  Wykłady zostały przygotowane w celu urozmaicenia prowadzonych zajęć lekcyjnych z historii, jako materiał dla poszerzenia wiedzy poza podręcznikowej dla uczniów.
  Ciekawostki i odniesienia do źródeł historycznych, odkryją przed słuchaczami nieznane fakty z historii, gwarantując łatwy i dogłębny sposób zdobywania wiedzy.
  Dostępne w postaci pojedynczych wykładów, szczególnie przydatne dla osób, które samodzielnie chcą przygotować się do egzaminów, sprawdzianów lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.
  Seria wykładów to doskonały prezent dla osób, które pasjonują się historią.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: