Promocja dnia

 • -45%

  16,47 zł 29,95 zł -45% W magazynie
  Offer ends in:
  Jan Grzegorczyk
  Andrzej Hausner

  16,47 zł 29,95 zł
  Obniżka!
Cesarstwo rzymskie, nr 12

Cesarstwo rzymskie, nr 12
Audiobook w pliku

 

Ryszard Kulesza

 

Ryszard Kosecki i Karol Stempkowski

 

44 min.

 

20 MB

 

COIG

 

9,90 zł

9,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Cesarstwo rzymskie, nr 12

  Cesarstwo rzymskie, nr 12

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • rok wydania: 2005
  ISBN:
  5905548572512
  format: 13x18,5
  cm
  Producent: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej

  „Ostatnie dziesięciolecia republiki upłynęły pod znakiem walk o władzę. Podzielona politycznie arystokracja rzymska nie potrafiła okiełznać ambicji wywodzących się z jej grona wybitnych jednostek, poruszyć społeczności obywatelskiej do obrony zagrożonego ustroju, przeprowadzić reform dających szanse na przebudowę republikańskiej formy rządu. W senacie ścierali się ze sobą zwolennicy poszczególnych polityków, a racja państwa stawała się najczęściej pustym, propagandowym sloganem. Urzędy znaczyły tyle, ile warte były wpływy piastujących je osób oraz ich sojuszników. Wśród polityków tej doby do szczególnego znaczenia doszedł Pompejusz uchodzący za zwolennika Senatu, wsławiony sukcesami na Wschodzie. ...”


  Wykłady zostały przygotowane w celu urozmaicenia prowadzonych zajęć lekcyjnych z historii, jako materiał dla poszerzenia wiedzy poza podręcznikowej dla uczniów.
  Ciekawostki i odniesienia do źródeł historycznych, odkryją przed słuchaczami nieznane fakty z historii, gwarantując łatwy i dogłębny sposób zdobywania wiedzy.
  Dostępne w postaci pojedynczych wykładów, szczególnie przydatne dla osób, które samodzielnie chcą przygotować się do egzaminów, sprawdzianów lub nie mogą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych.
  Seria wykładów to doskonały prezent dla osób, które pasjonują się historią.

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii: