Pod mocnym aniołem

Audiobook: Pod mocnym aniołem

 

Jerzy Pilch

 

Andrzej Grabowski

 

7 godz. 28 min.

 

Mały digipack dwuskrzydełkowy

 

Świat Książki

 

Audiobook niedostępny

29,90 zł

29,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Pod mocnym aniołem

  Pod mocnym aniołem

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2012
  ISBN: 978-83-7799-796-3
  format: 14 x 12,7cm
  Producent: Świat Książki

  Pod Mocnym Aniołem”, książka, która w formacie audiobooka ukazuje się w interpretacji Andrzeja Grabowskiego, jest jedną z powieści Jerzego Pilcha, autora m.in. „Wyznań twórcy pokątnej literatury erotycznej”, „Spisu cudzołożnic. Prozy podróżnej”, „Tez o głupocie, piciu i umieraniu”, „Rozpaczy z powodu utraty furmanki”, „Nart Ojca Świętego”, „Mojego pierwszego samobójstwa”.

  Ta niczego nieusprawiedliwiająca powieść jest jednocześnie śmieszna i czarująca, tragiczna i szokująca. Szczery, otwarty, ostry opis nałogu.

  Kirkus Review

  Wspaniały styl deliryczno-baRokowy…Pilch po mistrzowsku gra z tradycją powieści pijackiej, dowodząc, jak autokreacja alkoholika bliska jest opowiadaniu siebie przez pisarza.

  Z laudacji prof. Marii Janion - przewodniczącej jury Nagrody Literackiej Nike  

  Jerzy Pilch (ur. 10 sierpnia 1952 w Wiśle) — polski pisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy. Kibic klubu piłkarskiego Cracovia, członek Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

  Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był członkiem zespołu redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego”, później pisał felietony dla „Hustlera”, „Polityki”, „Dziennika”, „Przekroju”.

  Laureat wielu prestiżowych nagród: w 1989 roku otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich za tom „Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej”, w 1998 wyróżnienie Krakowska Książka Miesiąca za „Tysiąc spokojnych miast”, a trzy lata później Nagrodę Literacką NIKE za „Pod Mocnym Aniołem”.

  W 1994 roku książkę „Spis cudzołożnic” przeniósł na duży ekran Jerzy Stuhr. Sam pisarz pojawił się w filmie w epizodycznej roli mężczyzny, którego główny bohater spotyka w barze. Większą rolę Jerzy Pilch zagrał natomiast w późniejszym „Wtorku” Witolda Adamka, gdzie partnerował Pawłowi Kukizowi.

   

   

   

   

  Opinie

  Napisz opinię

  Pod mocnym aniołem

  Pod mocnym aniołem

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: