Promocja dnia

 • -40%

  21,54 zł 35,90 zł -40% W magazynie
  Offer ends in:
  Jussi Adler-Olsen
  Janusz Zadura

  21,54 zł 35,90 zł
  Obniżka!
Kalinka

Audiobook: Kalinka

 

Andrzej Lipiński

 

Stanisław Biczysko

 

8 godz. 7 min.

 

Pudełko DVD

 

Lissner Studio

 

Wysyłamy: w ciągu 24 godzin

34,90 zł

34,90 zł za szt

 • Wyślij do znajomego

  Wyślij do znajomego

  Kalinka

  Kalinka

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

 • Rok wydania: 2011
  ISBN:
  978-83627-97-61-5
  format: 13,5 x 19 cm
  Producent: Lissner Studio


  Kalinka”, ukazująca się właśnie w formacie audiobooka w interpretacji Stanisława Biczysko, to wzruszająca powieść, która — podobnie jak „Oskar i pani Róża” Érica-Emmanuela Schmitta — podejmuje niezwykle trudny temat ciężkiej, nieuleczalnej choroby, a następnie śmierci dziecka. O ile jednak Schmitt skupiał się na postawie wobec nieszczęścia samego dziecka, o tyle Andrzej Lipiński w „Kalince” ukazuje w równym stopniu dramat, jaki przeżywają rodzice, zwłaszcza zaś ojciec

  Nie chcąc pogodzić się z diagnozą lekarzy, Barka i Andrzej uczyli się obsługiwać prywatny oddział intensywnej terapii, szukali ratunku u energoterapeutów, uzdrowicieli i indyjskiego guru. Wbrew wszystkim ograniczeniom narzuconym przez chorobę – codziennemu wnoszeniu wózka po schodach, obsłudze respiratora, podłączaniu sondy – odważnie kształtowali swoją rodzinną przestrzeń. Przemierzyli pół Europy, wspięli się na szczyt dwutysięcznika, zwiedzili kopalnię srebra, pływali w morzu, aby na końcu wspólnej drogi odnaleźć odpowiedź... Ale czy tę, której poszukiwali?

  "Długo trzymałem obraz kwitnącej jabłoni na wysokości jej oczu. Patrzyła zauroczona w tę cichą krainę, jakby chciała do niej wejść. Gdyby mogła poruszyć ręką, wyciągnęłaby ją w stronę łąki i próbowała dotknąć mleczy. Gdyby umiała chodzić, weszłaby tam jak Alicja do Krainy Czarów... i może już nigdy nie wróciłaby do pokoju"(fragment z książki).

  "Kalinka to literacka próba zrozumienia i porządkowania własnego losu, próba nadania znaczenia i wartości doświadczeniom, które wydają się niepotrzebne, lecz są rzeczywiste. W wyniku tej konfrontacji strata dla rodziców przestaje być życiowym bankructwem, a staje się ogniową próbą własnej dojrzałości.

  Autentyczna historia, napisana sugestywnym językiem sprawia, że lektura Kalinki może stanowić niezwykle inspirujące wsparcie na drodze przeżywania własnych strat, nie tylko dotyczących dzieci".

  Beata Stachowska, psycholog, terapeuta

   

  30 innych audiobooków w tej samej kategorii:

  Klienci którzy zakupili ten audiobook kupili również: